1321 (1121) 2018-05-11 - 2018-05-17

Młodzież „na szóstkę”

Uczniowie III LO i Gimnazjum nr 24 kończą rok szkolny z sukcesami. W krajowych i międzynarodowych olimpiadach młodzi ludzie odnosili zwycięstwa, przywożąc do Gdyni puchary i medale.
Młodzi ludzie sukcesy osiągnęli w olimpiadach z różnych dziedzin naukowych. Matematyka, informatyka, chemia czy biologia, to tylko niektóre z przedmiotów, w których uczniowie gdyńskiej trójki okazali się zwycięzcami.
Znakomicie spisali się uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finałów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych z zakresu wielu dziedzin wiedzy humanistycznej. W finale Olimpiady Języka Angielskiego, która odbyła się w Poznaniu, tytuł laureatki III m-ca zdobyła Weronika Gałka z klasy II matury międzynarodowej. Kolejny tytuł laureata tej olimpiady uzyskał Grzegorz Roguszczak z kl. III biologiczno-chemicznej, a pozostałych 4 uczniów z III LO zdobyło tytuły finalistów.
Natomiast w finale Olimpiady Historycznej wystąpiła 5-osobowa grupa uczniów, spośród których najlepiej wypadł Adrian Thurn z kl. II humanistycznej, zdobywca tytułu laureata Olimpiady Historycznej. Jego 4 kolegów zdobyło tytuły finalistów. Z kolei w finale Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym spośród czwórki uczniów z III LO najlepiej zaprezentował się Jakub Bródka z kl. II humanistycznej, który zdobył tytuł laureata. Szkoła reprezentowana była również w finale Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Aż 8 uczniów z III LO zdobyło tytuły finalistów tej olimpiady.
Gratulujemy.