Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1321 (1121) 2018-05-11 - 2018-05-17

Rusza R@port

Teatr Miejski (ul. Bema 26) zaprasza na 13. Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni i 11. Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną.
Dla wszystkich miłośników teatru, zaciekawionych diagnozą współczesności i nas samych, Teatr Miejski w Gdyni przygotowuje już po raz trzynasty festiwalowy przegląd najnowszych polskich produkcji teatralnych i czytania najlepszych sztuk nadesłanych na konkurs o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. To tygodniowa teatralna uczta: dramaty, komedie, spektakle muzyczne i polityczne.

R@Port to najważniejszy polski festiwal, prezentujący spektakle teatralne, których podstawą jest polska literatura współczesna. Festiwal stanowi dla mieszkańców Gdyni i gości z całej Europy okazję spotkania artystów, prezentujących panoramę polskiego teatru. Jednocześnie po raz jedenasty przyznana zostanie Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna, najważniejsze wyróżnienie dla polskich dramatopisarzy.
Festiwal jest też, zgodnie z nazwą, „raportem” odnotowującym najważniejsze, najżywsze osiągnięcia w polskiej dramaturgii w danym roku. Poprzez konkursową prezentację przedstawień teatralnych, festiwal „składa raport” o kondycji współczesnego dramatu polskiego.
Szczegóły: www.teatrgombrowicza.art.pl.

ikona