1321 (1121) 2018-05-11 - 2018-05-17

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Pomysłowy Dobromir” i „Zaczarowany Ołówek” – Gdyńskie Centrum Filmowe przypomina klasyczne animowane dobranocki, świetnie znane rodzicom dzieci. Wszystkie będzie można zobaczyć na dużym kinowym ekranie! Wybrane odcinki obu serii wypełnią program kolejnego poranka filmowego z cyklu „Bajka w Centrum” w sobotę, 12 maja, o godzinie 10.00. Po filmie zaplanowano warsztat na temat efektów specjalnych w kinie.
Do niedzieli, 13 maja, trwa Wiosna Filmów, czyli prezentacja wybranych filmów nagradzanych i oklaskiwanych na prestiżowych międzynarodowych festiwalach filmowych. W Kinie Studyjnym GCF w ramach przeglądu można jeszcze zobaczyć: francusko-kanadyjski film „Do zobaczenia w zaświatach”, włoski „Neapol spowity tajemnicą” oraz norweski dramat „Utoya 22 lipca”. Wszystkie seanse są pokazami przedpremierowymi.
Wielkie biegowe wydarzenie w Gdyni, Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim, nie może się obyć bez filmowego akcentu. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz specjalny filmu „Chasing the Breath. W pogoni za oddechem” w sobotę, 12 maja, o godz. 18.10. Gościem spotkania po seansie będzie bohater filmu, Robert Celiński, który chce wygrać jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie. Dokument ukazuje treningi oraz mentalne przygotowania do startu w Tenzing Hillary Everest Marathon.
W niedzielę i poniedziałek, 13 i 14 maja, można zobaczyć najlepsze krótkometrażowe filmy świata w dwóch stuminutowych blokach pod wspólnym tytułem „Grand Off”. To najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. W repertuarze Kina Studyjnego GCF są ponadto między innymi nowe filmy: „Katyń. Ostatni świadek” oraz „Sobibór”.
Szczegóły i bilety na www.gcf.org.pl. Bilety kosztują 17 zł, 14 zł, 11 zł (normalny/ulgowy/grupowy).
Największy w Polsce festiwal kina dokumentalnego, Millennium Docs Against Gravity, rozpoczyna się w Gdyńskim Centrum Filmowym w środę, 16 maja, i potrwa aż dziewięć dni. W programie ponad 60 filmowych tytułów, a ponadto debaty, spotkania z twórcami i warsztaty, edukacja dla dzieci i seniorów. Szczegóły na www.gcf.org.pl oraz w katalogach dostępnych w kasie Kina Studyjnego GCF.
Repertuar Kina Studyjnego GCF dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl.

ikona