1321 (1121) 2018-05-11 - 2018-05-17

Z psem nad morze? – da się

Coraz cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu i nad morzem wraz ze swoim czworonożnym pupilem. Od maja do końca września nie wolno wchodzić na plaże miejskie z psami. W mieście są jednak miejsca, gdzie czworonogi mogą się wyhasać.
W Gdyni działają dwie plaże dla psów. Są dostępne przez cały rok. Pierwsza z nich znajduje się w Orłowie, pomiędzy wejściem nr 18 a 19. Zwierzaki mogą tam biegać do woli. Niedaleko wejścia na kąpielisko znajduje się także ogrodzony wybieg dla psów z torem agility, gdzie można sprawdzić i ćwiczyć sprawność i refleks psa.
Druga gdyńska psia plaża znajduje się na Babich Dołach – w okolicach wejścia nr 4. Można tam swobodnie przyprowadzić psa i bezpiecznie się z nim bawić.
Doskonałą rozrywką dla czworonogów są także specjalne wybiegi dla psów. W mieście mamy cztery takie miejsca: w parku Kolibki, „Łączka Merdających Ogonów” (u zbiegu ul. Podchorążych i Godebskiego) oraz dwa mniejsze wybiegi dla czworonogów: na Kamiennej Górze (za Gimnazjum nr 11 przy ul. Słowackiego) oraz na Obłużu przy ul. Tucholskiej 3.

ikona