Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1322 (1122) 2018-05-18 - 2018-05-24

Już 718 osób dołączyło do gdyńskiej rodziny

Coraz więcej ludzi wybiera Gdynię na swoje miejsce do życia. Od prawie trzech miesięcy trwa akcja „Witaj w Gdyni”, która ma zachęcać nowych mieszkańców do tego, żeby formalnie dołączali do lokalnej społeczności. Od lutego do końca kwietnia w naszym mieście zameldowało się 718 osób. Każda z nich otrzymała pakiet powitalny. Najwięcej nowych gdynian przybyło w dzielnicach zachodnich.
Akcja „Witaj w Gdyni” ruszyła 12 lutego. Jest skierowana do nowych mieszkańców. Każdy, kto zamelduje się w Gdyni po raz pierwszy, otrzymuje od miasta pakiet powitalny. Wśród prezentów są m.in. karnety do Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji, Centrum Nauki Experyment, Gdyńskiego Centrum Filmowego i na mecz Arki Gdynia.

Ma to umożliwić nowym gdynianom, poznanie miasta, jego unikatowej historii i najciekawszych miejsc.
Od rozpoczęcia akcji minęły już prawie trzy miesiące. Od 12 lutego do 30 kwietnia w Gdyni zameldowało się 718 osób. To o 31 procent więcej niż w analogicznym okresie w 2017 roku. Najwięcej – 66 osób – zameldowało się na Chwarznie-Wiczlinie. Na drugim miejscu jest Orłowo, gdzie przybyło 53 nowych mieszkańców. Trzecią dzielnicą, gdzie najchętniej sprowadzają się nowi gdynianie, jest Chylonia. Tam zameldowało się 49 osób.
Proces meldunku jest prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Formalności w Urzędzie Miasta można załatwić nie tylko w dni powszednie, ale także w soboty w godz. 8.00-14.00. Jest też opcja meldunku drogą elektroniczną – we wszystkie dni tygodnia za pośrednictwem platformy ePUAP. Osoby meldujące się poprzez internet pakiet powitalny otrzymają pocztą na wskazany adres.
Referat Ewidencji Ludności i Meldunków będzie wręczał powitalne prezenty nowym mieszkańcom do końca tego roku.