1322 (1122) 2018-05-18 - 2018-05-24

Kto przebuduje szkołę w Centrum Sąsiedzkie

Rozstrzygnięto przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy byłego Zespołu Szkół Rzemiosła i Handlu przy ulicy Śmidowicza 49 na Oksywiu na potrzeby powstającego w tym miejscu Centrum Sąsiedzkiego. Zakład Remontowo-Budowlany „Tym – Bud” z Pruszcza Gdańskiego w ciągu najbliższych 15 miesięcy wykona wszystkie prace niezbędne do tego, aby przestrzeń dawnej szkoły jak najlepiej oddawała charakter Przystani Śmidowicza 49, była przyjazna dla każdego i zachęcała do częstych odwiedzin. Koszt inwestycji wyniesie ponad 10 milionów złotych.
Centrum Sąsiedzkie Przystań Śmidowicza 49 będzie spełniać wiele funkcji zaprojektowanych z myślą o potrzebach zarówno lokalnej społeczności Oksywia, jak i mieszkańców wszystkich gdyńskich dzielnic – zapowiada Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – W bogatej ofercie zajęć i aktywności znajdą się między innymi te pomagające rozwijać pasje i zainteresowania dzieci, młodzieży, rodzin oraz seniorów. Ważną rolę pełnić będą także dostępne na miejscu usługi społeczne i opiekuńcze.
Projekt „Gdynia OdNowa: Rewitalizacja dzielnicy Oksywie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.