1322 (1122) 2018-05-18 - 2018-05-24

Lampy z Gdyni oświetliły konkurs Eurowizji

Producenci lamp z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia nie obniżają poprzeczki. Do portfolio gwiazd, które urzekło ich retro oświetlenie, dołączyli: Bon Jovi, Cher oraz producenci festiwalu Eurowizja 2018.
Lampy Portman Custom Lights będą jasno świecić przez cały czas rezydentury Cher w Park Theater w Monte Carlo Resort and Casino w Las Vegas. Park Theater to stosunkowo nowy obiekt, mogący pomieścić ponad pięć tysięcy widzów. Zaprojektowane z najdrobniejszą precyzją show przywołuje największe hity artystki oraz spektakularne stroje sceniczne. Nie brakuje w nim więc słynnego skórzanego outfitu z „If I Could Turn Back Time” czy ważącej 34 kg sukni, którą Cher przywdziewa, wykonując „Believe”.
Do portfolio gwiazd, które urzekło gdyńskie oświetlenie, dołączył także Bon Jovi.
To dla nas niesamowite wyróżnienie i trzeba przyznać, także spore emocje oraz satysfakcja z tego, że kolejne modele naszych lamp zyskują uznanie branży. Wisienka na torcie i absolutne wyróżnienie dla nas to Finały Eurowizji, gdzie będą dwa nasze produkty: 36 lamp P1 retro lamp i 12 najnowszych lamp P3 PIX3L – mówi Dominik Zimakowski z Portman Custom Lights.
Finał zmagań, których oprawą były gdyńskie lampy, odbył się 12 maja. Eurowizja, to jedno z największych wydarzeń muzycznych. Najwięksi producenci biją się o to, żeby ich produkty tam zaświeciły. To także masa sprzętu. Scena w Lizbonie jest montowana od początku lutego. Ludzie, którzy to programują, robią to już od początku kwietnia. To wiele godzin prób i przygotowań, a także wydarzenie potężne wizerunkowo.
To, co wyróżnia gdyński produkt spośród innych, to przede wszystkim kształt. Lampy żarowe umieszczone są w sześciokącie, ich bursztynowe światło w połączeniu z ażurową, również sześciokątną siatką daje efekt plastra miodu. Wszystko umieszczone w eleganckiej, czarnej oprawie. Całość zrobiona jest tak, żeby lampa była łatwa i szybka w montażu i nie przeszkadzała w szybkim jej manewrowaniu. Ma wbudowaną elektronikę i ściemniacze światła, przez co nie wymaga zewnętrznych urządzeń elektronicznych. Do tego jest lekka, można ją położyć na boku, może ją obsłużyć jedna osoba. Zmiana aranżacji 20 lamp zajmuje ok. 20 sekund.