1322 (1122) 2018-05-18 - 2018-05-24

W Gdyni powstaną dwa nowe boiska

Kolejne nowoczesne obiekty sportowe pojawią się na mapie Gdyni. Przy Szkole Podstawowej nr 48 (Jowisza 60) powstaną dwa funkcjonalne boiska, które zastąpią asfaltowo-betonowe poprzedniczki. Inwestycja jest wspólną inicjatywą Budżetu Obywatelskiego, Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino oraz Gdyńskiego Centrum Sportu.
Będzie to kolejna inwestycja, na której skorzystają podopieczni SP nr 48 i mieszkańcy. Boiska uzupełnią infrastrukturę szkolną, która rok temu wzbogaciła się o bieżnię lekkoatletyczną, ufundowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Do dyspozycji uczniów oddane zostaną obiekty przystosowane do uprawiania popularnych sportów drużynowych. Większy z nich, ze sztuczną trawą, będzie miał powierzchnię około 1056 m2. Zamontowane zostaną nowe bramki (o wymiarach 5×2 m) przeznaczone do gry w piłkę nożną. Prace remontowe zostaną wykonane w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt otrzymał wówczas najwięcej głosów w swojej dzielnicy, dokładnie 1309.
Drugi obiekt, o powierzchni 510 m2 i poliuretanowej nawierzchni, posiadać będzie nowe kosze do koszykówki oraz demontowane słupki do siatkówki. Jego budowa jest realizacją Gdyńskiego Centrum Sportu oraz Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino, która na tę inwestycję przeznaczyła 50 tysięcy złotych ze środków budżetu statutowego.
Dodatkowo wyremontowane zostanie ogrodzenie okalające boiska, wymienione zostaną oprawy oświetleniowe, a także siedziska sportowe przy boiskach.
Koszt realizacji pierwszego projektu wyniesie 650 tysięcy złotych. Modernizacja ruszy pod koniec maja, a zakończy się wraz z wakacjami.
Koszt realizacji drugiego projektu wyniesie 641 913,45 zł.
Odpowiedzialna za prace budowlane będzie firma Panorama.