1322 (1122) 2018-05-18 - 2018-05-24

Z Gdyni na światowe festiwale filmowe

Zrealizowali je absolwenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Film Edyty Rembały „Pola” i obraz Macieja Millera „Między nami” zostały zauważone i docenione na festiwalach filmowych w Portugalii, Armenii i Austrii.
Dyplomowy film Edyty Rembały „Pola” zakwalifikował się do konkursów na dwóch festiwalach. Na portugalskim FEST New Directors/New Films Festival, obraz będzie startował w konkursie Silver Lynx, przeznaczonym dla krótkometrażowych filmów zrealizowanych przez młodych reżyserów. Podobnie na „One Shot” International Short Film Festival w Armenii, „Pola” będzie wyświetlana w konkursie filmów krótkometrażowych.
„Pola” opowiada historię 11-letniej dziewczynki, która nie może pogodzić się z wyjazdem matki do pracy za granicą. Gdy kobieta mimo wszystko wyjeżdża, Pola postanawia uciec z domu.
Drugi filmem jest „Między nami” w reżyserii Macieja Millera. Obraz otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Ethnocineca – International Documentary Film Festival w Wiedniu.
„Między nami” to dokument o parze dwudziestolatków, która spodziewa się dziecka. Pod wpływem napięć i emocji decydują się rozstać, a dziecko oddać do adopcji. Do porodu zostały dwa miesiące, podczas których dochodzi do rozmów i przeżyć kluczowych dla całego ich życia.