1324 (1124) 2018-06-01 - 2018-06-07

Festiwal Gdynia Open w Parku Rady Europy

Kto przechodził ostatnio obok Pomorskiego Parku Naukowo-Techologicznego zapewne napotkał setki rozśpiewanych dzieci. To nie przypadek. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia trwa w najlepsze! Młodych wokalistów można dopingować podczas przesłuchań konkursowych, a koncert laureatów odbędzie się już 3 czerwca.
Finał Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej GDYNIA OPEN to wyjątkowy koncert, który odbędzie się w niedzielę, 3 czerwca w godz. 12.00 – 15.00 w Parku Rady Europy. Wstęp jest bezpłatny, a wszyscy chętnie do oklaskiwania młodych wokalistów są mile widziani.
O tym, kogo usłyszymy podczas koncertu finałowego, zadecyduje jury w składzie: wokaliści Marcin Spenner i Jacek Kulesza oraz aktor Karol Drzewoszewski. Występ finałowy poprzedzają bowiem przesłuchania, które jeszcze do 2 czerwca potrwają w salach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98, budynek nr III). O miejsce na scenie w Parku Rady Europy rywalizują wokaliści w kilku kategoriach wiekowych, od 3 do 25 lat. Łącznie około 650 osób z Polski i Ukrainy. Przesłuchania konkursowe są otwarte dla publiczności.
Wyjątkowe talenty zostaną wyróżnione przez jury. W kategorii do 10 lat przyznany zostanie tytuł „Uśmiechniętej Rybki”, a najlepsi wykonawcy w kategoriach wiekowych powyżej 10 lat otrzymają nagrody: „Złotą Rybkę”, „Srebrną Rybkę” oraz „Brązową Rybkę”. Wręczenie nagród odbędzie się podczas finału festiwalu w Parku Rady Europy.
Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej
www.gdyniaopen.pl.
Wydarzenie organizowane jest przez Laboratorium Innowacji Społecznych we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury i Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Gdyni.