Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1324 (1124) 2018-06-01 - 2018-06-07

„Klimat na zmiany” w LIS

Przed nami kolejna odsłona cyklu filmowego „Klimat na zmiany” w Laboratorium Innowacji Społecznych. W czwartek, 7 czerwca, w godz. 18.00 – 19.30 odbędzie się projekcja filmu „Yes Meni idą na rewolucję”.
Przez 20 lat Andy Bilchbaum i Mike Bonanno, aktywiści znani jako Yes Meni, organizowali odważne, dowcipne i kontrowersyjne akcje przykuwające uwagę mediów. Celem happeningów było ukazanie aktów łamania praw człowieka przez korporacje, które dopuszczały się przestępstw, by osiągnąć zysk. W tej nierównej walce działaczom za broń służyły używane garnitury, w których wkradali się na imprezy biznesowe, udając państwowych urzędników lub przedstawicieli korporacji. Swoje doświadczenia przedstawili w filmach: „Yes Meni” i „Yes Meni naprawiają świat”. W trzecim filmie – „Yes Meni idą na rewolucję” – tytułowi bohaterowie są już po czterdziestce i ich dalszej działalności zagraża kryzys wieku średniego.
Pokaz odbędzie się w Pracowni Laboratorium Innowacji Społecznych, al. Zwycięstwa 96/98, PPNT Gdynia, budynek IVA. Wejście od ul. Stryjskiej.
Wstęp wolny.