1324 (1124) 2018-06-01 - 2018-06-07

Lato zaczyna się #wGdyni

Muzyczne wydarzenie, na które mieszkańcy Trójmiasta czekają z niecierpliwością. Już 23 czerwca na plaży miejskiej w Gdyni powitamy lato z Łoną, Webberem and the Pimps, Melą Koteluk i gwiazdą wieczoru - Dub Pistols. To wszystko czeka na uczestników festiwalu CudaWianki 2018. Tegorocznym hasłem przewodnim są „Cztery Stany Świadomości”. Koncerty od godz. 20.00.
Już po raz 11. sezon letni rozpocznie się w Gdyni. Na scenie zlokalizowanej na plaży miejskiej wystąpią artyści reprezentujący różnorodne gatunki muzyczne od hip-hopu, przez pop, na grupie grającej muzykę z pogranicza dubu, reggae i ska kończąc.
Przed widownią wystąpią artyści tacy jak Łona, Webber and the Pimps, Mela Koteluk i gwiazda wieczoru - Dub Pistols.
Tegoroczne Cudawianki, oprócz wielkich nazwisk ze świata muzyki, to także szereg dodatkowych atrakcji.
- Wzorem lat poprzednich główną osią naszych działań będzie ścisłe centrum Gdyni, łączące plażę miejską, Park Rady Europy oraz InfoBox, jednak tym razem w nieco innej niż do tej pory odsłonie. W każdej z tych lokalizacji dziać się będą „cuda”, które udało się nam osiągnąć dzięki współpracy z wieloma lokalnymi podmiotami. To właśnie współpraca i świadomość stały się w tym roku naszymi hasłami przewodnimi, które staraliśmy się ciekawie interpretować podczas tworzenia programu – mówi Agata Braun, organizatorka festiwal CudaWianki.
Park Rady Europy zmieni się w świat zmysłów, za sprawą m.in. zajęć z jogi i bodyartu, specjalnej strefy relaksu czy warsztatów dla kreatywnych. W parku cudów nie zabraknie również turniejów, gier planszowych i tradycyjnego wyplatania wianków razem z Kołem Gospodyń Wiejskich z Lubichowa. Nowością będzie „Cuda Kino”, w którym będzie można obejrzeć prace studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz kroniki gdyńskie. „Park cudów” zaprasza od godz. 12.00 do godz. 18.00, „Cuda Kino” z kolei od godz. 19.00.
Na ciekawych świata nocnych klubów i pracy DJ-ów od kulis czekają warsztaty w InfoBoxie, które poprowadzą Mad /Cannabeatz/ i DJ Pac1. W programie prezentacje, mappingi, rane, serato i scratch na różnym poziomie zaawansowania. Warsztaty potrwają od godz. 10.00 do godz. 17.00. Muzyka elektroniczna to nie wszystko. Po raz pierwszy na Cudawiankach zorganizowany zostanie pokaz mody. Kolekcje lokalnych, gdyńskich butików zaprezentują gdynianki. Pokaz mody odbędzie się o godz. 20.00.
Więcej na: https://www.facebook.com/events/153898132100594/