1324 (1124) 2018-06-01 - 2018-06-07

Rodzinny Dzień Dziecka #wGdyni

Na sportowo, naukowo, tanecznie, teatralnie czy filmowo – Dzień Dziecka w Gdyni można spędzić na wiele sposobów. Najmłodsi, ci nieco starsi i ich rodzice na pewno nie będą się nudzić. Atrakcji nie zabraknie i to nie tylko 1 czerwca. Na dzieci czekają warsztaty, pokazy filmów dokumentalnych czy festyny z wieloma atrakcjami. W bajkowy świat najmłodsi przeniosą się za sprawą spektakli o przygodach ulubionych dziecięcych bohaterów. Będzie wesoło i rodzinnie.

2 czerwca
Park Rady Europy
Start godz. 11.00
Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka
Każdy znajdzie coś dla siebie. W ramach festynu zaplanowano różnorodne zajęcia warsztatowe, gry i zabawy sportowe czy występy artystyczne. Nie zabraknie interaktywnych atrakcji, o które zadbają animatorzy z grupy teatralnej Scena 138 z Centrum Kultury w Gdyni. Będą też uwielbiane przez najmłodszych zabawki dmuchane. Festyn potrwa do godz. 16.00.
Wstęp na festyn jest bezpłatny.
Szczegółowe informacje na stronie:
www.gdyniarodzinna.pl.
***
2 czerwca
Wielki Kack, przy parafii pw. św. Wawrzyńca (ul. Źródło Marii 18)
Start godz. 14.00
Kaszubski Dzień Dziecka
Poprowadzi go dziennikarka Tatiana Slowi oraz Edward Barzowski z Koła Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Gdynia Wielki Kack. Najmłodsi mogą tam liczyć na liczne warsztaty: paper craft, play mays czy malowania na ceramice.
Przygotowano także konkursy dla dzieci i dorosłych. O godz. 15.00 wystartuje kaszubska zumba dla dzieci, a o godz. 16.00 będzie można zobaczyć spektakl „Sen rybaka” w wykonaniu Teatru Maszoperia. Festyn zakończy się o godz. 17.00.
Do udziału w wydarzeniu zapraszają: Rada Dzielnicy Wielki Kack, gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz parafia pw. św. Wawrzyńca.
Więcej informacji na stronie:
www.gdynia-wielkikack.info.
***
3 czerwca
Gdyńskie Centrum Filmowe,
pl. Grunwaldzki 2
Filmy dokumentalne BBC Earth: „Mali giganci”, „Dzika Afryka” i „Spacer z dinozaurami”.
„Mali giganci” to pierwsza produkcja BBC Earth przeznaczona na duży ekran. Film przenosi widzów w świat miniaturowych bohaterów, pokazując, jak wielką odwagą i „supermocami” muszą wykazać się małe stworzenia, by wygrać w walce o przetrwanie. „Dzika Afryka” jest jednym z najbardziej ambitnych filmów przyrodniczych, jakie kiedykolwiek trafiły do kin. Film zrealizowano przy użyciu najnowszych filmowych technologii. Z kolei „Spacer z dinozaurami” przywraca do życia wymarłe przed setkami lat stworzenia.
Szczegóły na stronie: www.gcf.org.pl.
***
Od 1 do 3 czerwca
Centrum nauki Experyment,
al. Zwycięstwa 96/98
Dzień Dziecka na sportowo
Spotkanie z parkourowcami, zawodnikami rugby czy judo to tylko niektóre z nich. Będą też specjalnie przygotowane strefy treningu, gdzie pod okiem profesjonalistów będzie można odbyć krótki trening. Nie zabraknie także rodzinnych warsztatów. Zaplanowano również spotkanie z psychologiem sportu oraz zajęcia poświęcone dietetyce i fizyce w sporcie.
Wstęp na wszystkie atrakcje w ramach Dnia Dziecka w cenie biletu na wystawę.
Sportowy Dzień Dziecka jest częścią obchodów 11. urodzin Experymentu.
Więcej na stronie:
www.experyment.gdynia.pl.
***
2 czerwca
Molo Południowe
vis a vis Akwarium Gdyńskiego
Żółto-Niebieski Dzień Dziecka z Arką Gdynia
Start o godz. 11.00
Wśród atrakcji dla dzieci nie zabraknie dmuchanych placów zabaw, zamków o tematyce piłki nożnej czy waty cukrowej. Będzie też strefa gastronomiczna i wiele innych atrakcji. A każdy mały kibic będzie mógł pomóc w stworzeniu transparentu, który zostanie zaprezentowany na meczu w Gdyni. Zabawa potrwa do godz. 14.00.
Szczegóły na stronie: arka.gdynia.pl.
***
1-2 czerwca
Muzeum Miasta Gdyni,
ul. Zawiszy Czarnego 1
1 czerwca o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie wokół książki o wędrówkach kota Antoniego po Gdyni. Jego podróże w czasie i przestrzeni narysowała Joanna Czaplewska, a historie miasta z morza i marzeń, specjalnie dla dzieci, opisała Dorota Abramowicz. Autorki opowiedzą jak kot Antoni trafił do książki.
Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy. Kontakt z ośrodkiem edukacji Muzeum Miasta Gdyni - drogą mailową:
zapisy@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 36/37/38.
Ten, kto nie zdąży dotrzeć do muzeum w piątek, będzie miał szansę poznać historię kota Antoniego w sobotę, 2 czerwca. Start o godz. 12.00. Spotkanie będzie połączone z warsztatami, na których uczestnicy wspólnie wykonają robótkę ręczną.
Bilet wstępu na warsztaty kosztuje 20 zł. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
Kontakt z ośrodkiem edukacji Muzeum Miasta Gdyni - drogą mailową:
zapisy@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 36/37/38.
***
Teatr Miejski,
ul. Bema 26
2 i 3 czerwca o godz. 16.00 będzie można zobaczyć spektakl „Śnieżka i krasnoludki” Braci Grimm w reżyserii Krzysztofa Babickiego. To teatralna opowieść wypełniona pięknymi piosenkami, które będą towarzyszyć dzieciom jeszcze długo po wyjściu z teatru.
Szczegóły na stronie:
www.teatrgombrowicza.art.pl
***
Teatr Gdynia Głowna,
pl. Konstytucji 1
Przedstawienia na Dzień Dziecka:
2 czerwca o godz. 17.00 będzie można zobaczyć spektakl „Czerwony Kapturek (trochę inna historia)” w reżyserii Piotra Srebrowskiego. Widzowie dowiedzą się, czy cukierki są rozwiązaniem na wszystkie problemy? Czy Wilka da się oswoić oraz czy władza oznacza bezkarność?
3 czerwca o godz. 12.00 wystawiona zostanie sztuka „Dzielny Kapitan Ahab” w reżyserii Grzegorza Kujawińskiego. Jest ona inspirowana Moby Dickiem Hermana Melville’a. To awanturnicza podróż morska! Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. Porywająca opowieść przeniesie widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzą niespokojne odmęty mórz.
Bilety: 25 zł.
Repertuar na www.teatrgdyniaglowna.pl.
Kontakt: www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna, tel. 58 351 15 12, tel. kom. 600 306 634; 600 306 632
i teatr@teatrgdyniaglowna.pl.
***
2 czerwca
Zarząd Morskiego Portu Gdynia,
ul. Rotterdamska 9
Festyn dla rodzin
O godz. 11.00 rozpocznie się on od spektaklu „Przygody Koziołka Matołka” w wykonaniu Teatru VASKA z Torunia. Bilety w cenie 12 zł do nabycia w księgarniach BOOK BOOK przy ul. Okrzei 7/9, tel. 58 620 79 42, ul. Starowiejska 35, tel. 58 621 84 34.
O godz. 12.30 zobaczyć będzie można przedstawienie „Jak to w Rodzinie”. Będzie połączone z zabawą rodzinną.
Wstęp bezpłatny.
O godz. 14.00 sceną zawładnie grupa animacyjna KULDOMEK.
Dodatkowo, od godz. 12.00, na parkingu przed budynkiem i wewnątrz budynku zaplanowano konkursy dla całych rodzin, czytanie fragmentów książki, pokaz magika, karaoke, Dyskotekę Małego Człowieka, pokazy Portowej Straży Pożarnej oraz warsztaty „Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowane przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego,
Festyn zakończy się o godz. 18.30.
***
W piątek, 1 czerwca, do niektórych gdyńskich muzeów będzie można wejść bezpłatnie lub zakupić bilety w promocyjnej cenie.
Tego dnia wstęp dla rodzin z dziećmi do Muzeum Emigracji jest bezpłatny.
Godziny otwarcia i informacje o atrakcjach są dostępne na stronie:
www.polska1.pl.
***
Natomiast, 1 czerwca od godz. 14.00, wstęp na ekspozycję plenerową Muzeum Marynarki Wojennej oraz na okręt ORP „Błyskawica” jest bezpłatny dla dzieci do 18 roku życia. Opiekunowie i rodzice (maksymalnie 2 dorosłe osoby) płacą za bilet tylko 1 zł.
Szczegóły: www.muzeummw.pl.