1324 (1124) 2018-06-01 - 2018-06-07

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

W repertuarze Kina Studyjnego premiery filmowe a wśród nich: kontynuacja przygodowego cyklu „Bella i Sebastian”. Do kina można się też wybrać na kolejne pokazy filmowe, połączone z dyskusją, w ramach cieszących się dużym powodzeniem cykli: „Filmoterapia z Sensem” oraz „Spotkania Filozoficzne z Gutek Film”.
Wśród premier filmowych tego tygodnia w Gdyńskim Centrum Filmowym jest propozycja dla całej rodziny, „Bella i Sebastian 3”. To kolejna część przygodowego cyklu, który w polskich kinach obejrzało już ponad pół miliona widzów w każdym wieku. Tym razem dzielny Sebastian musi obronić Bellę i jej szczenięta przed złym człowiekiem, który podaje się za ich prawowitego właściciela.
Widzowie, którzy od dobrego kina oczekują nie tylko filmu, ale też możliwości porozmawiania na jego temat w dobrym towarzystwie, mogą się wybrać we wtorek, 5 czerwca, na „Filmoterapię z Sensem”. W ramach comiesięcznych prezentacji filmów z Millennium Docs Against Gravity, jednego z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie, tym razem widzowie zobaczą film „Gunnar szuka Boga”. To norweski dokument opowiadający o rozczarowaniu konsumpcyjnym stylem życia i poszukiwaniu absolutu w świecie, który zapomniał o duchowości. Początek o godz. 20.00. Po projekcji odbędzie się spotkanie z udziałem dr Doroty Kalki z Uniwersytetu SWPS.
W środę, 6 czerwca, Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz specjalny thrillera Joachima Triera pt. „Thelma”. Najnowszy film twórcy dramatów „Głośniej od bomb” i „Oslo, 31 sierpnia” to intrygująca opowieść o nadprzyrodzonych mocach i najgłębiej ukrytych pragnieniach. Jak pisze ThePost, „Thelma” to fascynujące połączenie Bergmanowskiego klimatu z kinem akcji na poziomie, którego nie powstydziłby się Stephen King. Seans rozpocznie się o godz. 19.30, a po nim zaplanowano „Spotkanie Filozoficzne z Gutek Film”.
Już od piątku, 8 czerwca, w Kinie Studyjnym GCF będzie można oglądać „Zimną wojnę”, nowy film Pawła Pawlikowskiego, nagrodzonego w Cannes za najlepszą reżyserię. To najbardziej oczekiwana premiera tego sezonu. Rezerwacja i sprzedaż biletów rozpocznie się we wtorek, 5 czerwca, w kasie Kina oraz na www.gcf.org.pl. Tam też można znaleźć pełny aktualny repertuar filmowy. Bilety kosztują 17 i 14 złotych (normalny/ulgowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.