1324 (1124) 2018-06-01 - 2018-06-07

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza zaprasza:
- 1, 2 i 3 czerwca o godz. 19.00 na najnowszy spektakl „Zabójstwo króla” Piera Paolo Pasoliniego w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Po raz pierwszy w Trójmieście sensacyjne „Zabójstwo króla” Pasoliniego, wielkiego pisarza i skandalisty. Tylko w Teatrze Miejskim w Gdyni poruszająca sztuka, w której podstarzały, znudzony życiem milioner, wikła się w szereg skomplikowanych relacji z własną żoną, synem i jego dziewczyną. A wszystko po to, by odpowiedzieć sobie na kluczowe pytania o Boga, politykę, historię i sens życia. Spektakl dla widzów od 16 roku życia.
- 2 i 3 czerwca o godz. 16.00 na spektakl „Śnieżka i krasnoludki” braci Grimm w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Jedna z najpiękniejszych baśni świata, niosąca przesłanie o sile przyjaźni, miłości i poczuciu własnej wartości. Muzyczna opowieść o pięknej księżniczce, okrutnej macosze, siedmiu krasnoludkach i lustereczku mówiącym prawdę! Ogromna dawka humoru i przewrotnego komizmu na długo wprawi w wyśmienity nastrój.
- 5 i 12 czerwca o godz. 20.00 „Kursk” Pawła Huellego w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia katastrofy okrętu podwodnego „Kursk”. Sny o potędze, które toną wraz dumą rosyjskiej floty. 118 członków załogi. Dramatyczne chwile. Szok i niedowierzanie. Rozpacz rodzin. Dezinformacja, ukryte fakty, milczenie władz.
Spektakl grany pod pokładem „Daru Pomorza”.
- 7 i 10 czerwca o godz. 19.00 na spektakl „Następnego dnia rano” Petera Quiltera w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego.
Jest okej. Najpierw seks, a potem łóżko i śniadanie. I to wszystko za darmo. Jakbym wygrał najtańsze na świecie miniwakacje. All inclusive. Poważnie... Wczoraj wieczorem spodziewałem się tylko Woody Allena i kukurydzy. To jest prawdziwy deal. Naprawdę niezła randka… Spektakl dla dorosłych.
Więcej na www.teatrgombrowicz.art.pl.