Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1325 (1025) 2018-06-08 - 2018-06-14

18 czerwca ruszy głosowanie w Budżecie Obywatelskim

Nowe miejsca rekreacji? Rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo w ruchu drogowym? A może remont lub działanie podnoszące estetykę okolicy? Pomysłów na zmiany w skali całego miasta jest blisko 100! Każdy z mieszkańców Gdyni może zdecydować, które z nich zostaną zrealizowane. Głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się już za tydzień i potrwa do 2 lipca 2018 roku.

Głosowanie w BO 2018 odbędzie się w dniach 18 czerwca-2 lipca za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl. Udział w nim może wziąć każdy mieszkaniec Gdyni – bez względu na wiek. Osoby niezameldowane lub niefigurujące w rejestrze wyborców mogą zagłosować po złożeniu oświadczenia o byciu mieszkańcem Gdyni. Taki dokument można złożyć w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych (ul. Żeromskiego 31, wejście od ul. Derdowskiego), w Pracowni Laboratorium Innowacji Społecznych (budynek IV Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, wejście od ul. Stryjskiej), a także w centrach sąsiedzkich Przystań Lipowa 15 (ul. Lipowa 15) oraz Przystań Śmidowicza 49 (ul. Śmidowicza 49).
Tegoroczne głosowanie odbywać się będzie na podobnych zasadach, co w ubiegłym roku. By wybrać projekty, należy na stronie internetowej www.bo.gdynia.pl wpisać numer PESEL i imię matki. Następnie wskazać dzielnicę, na projekty w której chce się oddać głos. Można wybrać do pięciu propozycji, które należy uszeregować w kolejności od najważniejszego. Cała procedura zajmuje nie więcej niż kilka minut.
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub nie korzystają komputera, mogą skorzystać z pomocy w jednym z punktów do głosowania, np. w Laboratorium Innowacji Społecznych, w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w radach dzielnic. Podczas dwóch tygodni głosowania w różnych częściach miasta będzie można również spotkać przedstawicieli Laboratorium Innowacji Społecznych z tabletami i oddać głos przy ich wsparciu. Punkty do głosowania pojawią się także przy okazji różnego rodzaju miejskich imprez na świeżym powietrzu.
Warto pamiętać, że dzielnica, na której projekty gdynianie oddadzą najwięcej głosów, zostanie specjalnie wyróżniona. W ramach tzw. premii „+1” do realizacji zostanie tam skierowany dodatkowy projekt, kolejny z największą liczbą punktów.
Równolegle do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego trwać będzie także głosowanie w konkursie „Przyjazna Dzielnica”. Na głosy czeka kilkadziesiąt pomysłów na integrację mieszkańców i spędzanie czasu wolnego.
Zasady i sposób głosowania są bardzo podobne do tych obowiązujących w BO – jedyna różnica polega na tym, że w ramach „Przyjaznej Dzielnicy” można wybrać maksymalnie 3 projekty.