1325 (1025) 2018-06-08 - 2018-06-14

Jednogodzinne elektroniczne bilety metropolitalne

Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej informuje, że poprzez aplikacje na urządzeniach mobilnych można kupić jednogodzinny bilet metropolitalny. Dzięki niemu pasażerowie mogą się przesiadać i podróżować w różnych sieciach bez konieczności nabywania dwóch oddzielnych biletów.
Dzięki jednogodzinnemu biletowi metropolitalnemu można podróżować wszystkimi autobusami, trolejbusami i tramwajami, w ramach komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo. W czasie tej godziny, kiedy bilet jest ważny, pasażer może przesiadać się do środków transportu kursujących w różnych sieciach. Teraz nie trzeba będzie już kupować dwóch oddzielnych biletów jednoprzejazdowych.
Dostępne będą dwa rodzaje elektronicznych jednogodzinnych biletów metropolitalnych:
– na linie zwykłe – w cenie 3,80 zł (normalny) i 1,90 zł (ulgowy) oraz
– na linie pospieszne, nocne i zwykłe – koszt to 4,80 zł (normalny) i 2,40 zł (ulgowy).
Bilety będzie można kupić za pomocą urządzeń mobilnych, korzystając z aplikacji SkyCash, MPay, GoPay lub Jakdojade.pl.
Szczegóły na stronie MZKZG.
Według danych Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej popularność biletów mobilnych z roku na rok rośnie. W 2017 roku poprzez aplikacje mobilne sprzedało się ponad 1,6 mln biletów na jeden przejazd. To o 93 procent więcej niż rok wcześniej.