1325 (1025) 2018-06-08 - 2018-06-14

Pomorski Piknik Energetyczny

10 i 11 czerwca 2018 roku odbędzie się Pomorski Piknik Energetyczny organizowany w ramach 8. Pomorskich Dni Energii. 30 wystawców, najnowsze technologie, profesjonalna edukacja ekologiczna, tysiące odwiedzających – warto przyjść, zobaczyć, skorzystać z atrakcji.
Wystawcy z branży energetycznej i edukacyjnej zaprezentują najnowsze urządzenia grzewcze i produkujące energię elektryczną. Kotły na paliwa stałe i gazowe, pompy ciepła, piece akumulacyjne, kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne – można będzie obejrzeć i porozmawiać z fachowcem.
Nie zabraknie profesjonalnych edukatorów. Zaprezentują jak prawidłowo palić w domowych kotłach i kominkach, skąd mamy energię oraz czy i jak wykorzystać jej odnawialne źródła.
Będzie także Akademia Ciepłolubnych, a w niej popularnonaukowe wykłady oraz filmy edukacyjne przybliżające tematykę ochrony powietrza i wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
Dla zmęczonych tak dużą porcją wiedzy przygotowana będzie Strefa relaksu, bookcrossing i foodtrucki.
Start 10 czerwca o godz. 10.00 jednocześnie w Parku Rady Europy, na parkingu przy na Klubie Marynarki Wojennej Riwiera, bulwarze Nadmorskim przy wejściu na plażę nr 6.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wraz z miastem Gdynia są organizatorami tego wydarzenia.