Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1325 (1025) 2018-06-08 - 2018-06-14

Rodzinny Piknik Żeglarski

Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza 10 czerwca w godz. 10.00-17.00 do gdyńskiej mariny na Rodzinny Piknik Żeglarski wieńczący wiosenną edycję programu „Gdynia na fali”.
Centralnym miejscem żeglarskiej fiesty będzie trawnik przed bosmanatem Mariny Gdynia. Udział w imprezie zapowiedziały gdyńskie kluby i szkoły żeglarskie.
Na uczestników czekają m.in.: bezpłatne rejsy po Zatoce Gdańskiej, bezpłatne lekcje żeglarstwa, symulator łódki żaglowej dla dzieci, a także zwiedzanie od wewnątrz jachtów żaglowych, w tym słynnego Copernicusa, który niedługo weźmie udział w regatach Volvo Ocean Race.
Najmłodsi będą mieli do dyspozycji łódkę, którą będą mogli pomalować kolorowymi. Prace plastyczne będzie można wykonać również na żaglach. Z kolei na uczestników toru przeszkód czeka: ubieranie kapoka na czas, przeciąganie liny czy bieg w workach. Prowadzone będą również zabawy z animatorami oraz lekcje, jak zachować się bezpiecznie w wodzie i nad wodą.
Leżaki, foodtrucki i dobra muzyka umilą dorosłym czas spędzony nad wodą.
Podczas wydarzenia wszyscy chętni będą mogli zgłosić się do biura pikniku i odebrać mapkę wraz z kartą konkursową. Odwiedzenie każdego z podanych miejsc oraz otrzymanie wszystkich pieczątek będzie uprawniać do wzięcia udziału w konkursie.
Wstęp bezpłatny.