1325 (1025) 2018-06-08 - 2018-06-14

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Najbardziej oczekiwana premierą filmową tego tygodnia jest „Zimna wojna”. Nowy film Pawła Pawlikowskiego, nagrodzonego w Cannes za najlepszą reżyserię, można oglądać codziennie w Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego. W sobotę GCF zaprasza na ostatni przed wakacjami poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum”. Będzie nie tylko wesoło, ale też mądrze: dzieci dowiedzą się, jak chronić przyrodę.
„Żubr Pompik” oraz „Kaktus i Mały” – wybrane odcinki tych dwóch nowych serii animowanych dla dzieci wypełnią program poranka filmowego, który odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym 9 czerwca o godz. 10.00. Filmy pozwolą dzieciom przenieść się do Puszczy Białowieskiej, a także dowiedzieć się, jak na co dzień każdy może zadbać o środowisko naturalne. Po projekcji widzów odwiedzi Witold Ciechanowicz z Nadleśnictwa Gdańsk, który przypomni, jak należy się zachować w lesie. Wytłumaczy, czym jest ekosystem, a rodzicom doradzi, jak bezpiecznie spacerować z maluchami po lesie. Bilety na poranek kosztują 11 złotych i można kupić w kasie Kina Studyjnego GCF lub na stronie www.gcf.org.pl. „Bajka w Centrum” to cykliczny projekt Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej. Spotkania z polskimi bajkami mają rozwijać ich kreatywność oraz zaznajomić z kulturą odbioru kina. Projekt zrealizowano przy wsparciu Miasta Gdyni.
Nawet kilka seansów dziennie filmu „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego zaplanowało Gdyńskie Centrum Filmowe na najbliższe dni. Obraz doceniony w Cannes za reżyserię opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie mogą żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. ubiegłego wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.
Na ekrany kin w tym tygodniu wchodzi również dramat „Czuwaj” w reż. Roberta Glińskiego. Co ciekawe, do dystrybucji trafia w dwóch wersjach: kolorowej i czarno-białej. W repertuarze Kina Studyjnego GCF są również filmy: „Thelma”, „Prawdziwa historia”, „Muzykanci”, „Momo”, „Bella i Sebastian 3”, „Duża ryba i begonia”, „Nasze najlepsze wesele”, „Paryż i dziewczyna”.
Pierwsze seanse rozpoczynają się codziennie już ok. godz. 10.00, a ostatnie – o godz. 21.00.
Bilety kosztują 17, 14 i 11 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.
Pełny repertuar można znaleźć na www.gcf.org.pl.