Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1326 (1026) 2018-06-15 - 2018-06-21

Mają innowacyjne pomysły – pojadą do Seattle

Zgłosili się do udziału w konkursie i wymyślili najlepsze innowacyjne pomysły na biznes. Troje uczniów z gdyńskich szkół pojedzie do Seattle, gdzie weźmie udział w amerykańskiej edycji programu Washington Business Week. To Arkadiusz Kobylański, Maksym Pozdniakov oraz Julia Roszkowska. Wyjazd do Stanów Zjednoczonych to ich nagroda.
Washington Business Week to konkurs adresowany do pełnoletnich uczniów gdyńskich szkół średnich, zainteresowanych przedsiębiorczością i dobrze władających językiem angielskim. Ich zadaniem było przedstawienie własnego pomysłu na biznes z dowolnej branży.
Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali: Arkadiusz Kobylański, z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, za pomysł firmy Your Assistant świadczącej usługi wspierające osoby z niepełnosprawnością intelektualną na rynku pracy, Maksym Pozdniakov – uczeń I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego – za projekt Taste It Out – aplikacji umożliwiającej sprzedaż domowego jedzenia w internecie oraz Julia Roszkowska, z III Liceum Ogólnokształcącego, za pomysł biznesu z branży optycznej – Crystal, który oferuje folie ochronne do okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.
– Wszystkie prace były bardzo ciekawe. Wierzę, że laureaci to osoby, które poprowadzą w przyszłości światowe biznesy. Gratuluję im pomysłów i zachęcam do ich realizacji – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
Zwycięzcy w nagrodę wezmą udział w amerykańskiej edycji programu Washington Business Week. Konkurs Washington Business Week jest organizowany przez gdyński samorząd we współpracy z Seattle-Gdynia Sister City Association.
Gratulujemy.