1326 (1026) 2018-06-15 - 2018-06-21

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Zimną wojnę”, nowy film Pawła Pawlikowskiego, można zobaczyć w Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego. Wieczorne seanse prezentowane są z angielskimi napisami. Na ekrany wchodzi również dramat „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” opowiadający o najpotężniejszym baronie narkotykowym XX wieku. W sobotę i niedzielę odbędzie się Festiwal Filmów Nowomedialnych Cinerama Fest. W czwartek gościem GCF będzie reżyser filmowy, Janusz Majewski.
Nawet sześć seansów dziennie filmu „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego zaplanowało Gdyńskie Centrum Filmowe na najbliższe dni. Obraz doceniony w Cannes za reżyserię budzi wielkie zainteresowanie również wśród widzów z zagranicy, dlatego codziennie ostatni wieczorny seans prezentowany jest z napisami w języku angielskim.
Gwiazdorska para, Penelope Cruz i Javier Bardem, występuje w filmie biograficznym „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”, który można oglądać od piątku. To kolejna filmowa wersja losów słynnego bossa mafii narkotykowej, przemycającej kokainę z Kolumbii do USA i innych krajów na całym świecie. Tym razem historia prezentowana jest z perspektywy jego wieloletniej kochanki, gwiazdy kolumbijskiej telewizji. W repertuarze Kina Studyjnego GCF są również filmy: „Bella i Sebastian 3”, „Czuwaj”, „Prawdziwa historia”, „Sweet country”, „Momo”, „Muzykanci”, „Thelma”. Pełny repertuar dostępy jest na www.gcf.org.pl. Bilety kosztują 17, 14 i 11 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z promocji w każdy wtorek.
Szanse i zagrożenia wynikające z nowego układu medialnego, czyli tak zwanych mediów 2.0, to najważniejszy temat Festiwalu Filmów Nowomedialnych Cinerama Fest, który już po raz trzeci zagości w Gdyńskim Centrum Filmowym. Przez dwa dni – 16 i 17 czerwca – uczestnicy projekcji filmowych, rozmów i konkursów zastanowią się, czym są nowe media i jak wpływają na życie ludzi. Festiwalowe prezentacje rozpoczynają się o godz. 17.30. Wstęp wolny.
Reżyser filmowy Janusz Majewski, będzie gościem Pawła Huelle 21 czerwca o godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w ramach promocji nowego numeru pisma, którego tematem przewodnim jest „Nierozum”.
Wstęp wolny.