1327 (1027) 2018-06-22 - 2018-06-28

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Z okazji Święta Morza Gdyńskie Centrum Filmowe przedpremierowo pokaże w weekend dwa filmy fabularne, w których morska sceneria zagrała pierwszoplanową rolę: francuski dramat pt. „Ava” i brytyjski „Na głęboką wodę”. Wśród filmowych premier tygodnia jest islandzki komediodramat „W cieniu drzewa”.
„Ava” to wyróżniony w Cannes jeden z najgłośniejszych francuskich debiutów ostatnich lat. Tytułowa bohaterka jest młodą dziewczyną, w której dojrzewa bunt. W tle widać ulotny świat wakacji: senną atmosferę lata nad Atlantykiem, gorące promienie słońca i morską bryzę. Z kolei brytyjski film „Na głęboką wodę” opowiada historię Claire i Donalda. Gdy rodzinny biznes plajtuje, Donald decyduje się na ryzyko: by zapewnić byt rodzinie, bierze udział w żeglarskim wyścigu dookoła świata. Filmy można zobaczyć 23 i 24 czerwca o godz. 18.20 i 20.30.
Wśród filmowych premier tego tygodnia jest komedia „W cieniu drzewa”, islandzki kandydat do Oscara. Nowy film twórców hitu „Barany. Islandzka opowieść” to historia o absurdalnej sąsiedzkiej wojnie o drzewo, które rośnie na granicy ich domów.
Do Kina Studyjnego GCF warto się wybrać z dziećmi na pełnometrażową animację „Uprowadzona księżniczka” albo film „Bella i Sebastian 3”, czyli kontynuację przygód małego chłopca i alpejskiego psa.
W repertuarze są również filmy: „Zimna wojna”, „Sweet country”, „Momo”, „Thelma”, „Mam dość”, „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”.
Bilety kosztują 17, 14 i 11 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.
Pełen repertuar na www.gcf.org.pl.