1327 (1027) 2018-06-22 - 2018-06-28

Wakacje po gdyńsku cz. 2

Wakacje w mieście mogą być fascynujące i aktywne. Zwłaszcza, jeśli tym miastem jest Gdynia. Tutaj nikt nie będzie się nudzić, bo oferta dla najmłodszych, trochę starszych i młodzieży jest, jak co roku, bardzo bogata. Wiele atrakcji czekać będzie w instytucjach kulturalnych, w szkołach, poradniach, a także na plaży. Dziś prezentujemy drugą część wakacyjnej oferty.

„Aktywne lato”
Przez całe wakacje na plaży Śródmieście odbywać się będą turnieje sportowe. Powstanie również kącik malucha. Do 2 września trwać będą plażowe zmagania w różnych dyscyplinach sportowych. W ciągu każdego tygodnia (z wyłączeniem tego, w który odbędzie się Aerobaltic, 17-18 sierpnia) rozgrywane będą turnieje młodzieżowe w beach soccera, rugby i siatkówkę, natomiast w każdy weekend turniej open w siatkówkę (kobiet, mężczyzn i mieszane) oraz w beach soccera. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne i rzeczowe.
W lipcu planowany jest też kącik malucha, który funkcjonować będzie w godzinach 10.00-18.00 przez 7 dni w tygodniu.
W ramach kącika m.in.: animacje i konkursy, zumba, zajęcia plastyczne, strefa odpoczynku.
28 sierpnia „Aktywne lato” zwieńczy tradycyjny festyn „Pożegnanie wakacji”.
***
„Lato z Mrufką”
Warsztaty plastyczne, zajęcia umuzykalniające, nauka gry w tenisa oraz szkółka dobry manier to tylko niektóre z atrakcji dla dzieci podczas półkolonii „Lato z Mrufką”. Półkolonie artystyczno-sportowe odbędą w Stanicy Harcerskiej przy bulwarze Nadmorskim (ul. Prusa 9) w lipcu i sierpniu, w formie 5-dniowych turnusów. Koszt za turnus: 600 z, uczestnictwo w wybranym dniu: 150 zł. Zapisy do 25 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy: tel. 661 169 226, e-mail: latozmrufka@gmail.com, www.facebook.com/animacjemrufka.
***
Wakacje w bibliotece
Wspólne czytanie, rozgrywki gier planszowych, zajęcia plastyczne i ruchowe. Biblioteka Gdynia zaprasza dzieci i rodziców na zajęcia w okresie wakacyjnym.
Lato w Bibliotece Obłuże (ul. Boisko 6)
Poranki filmowe dla dzieci: lipiec i sierpień – wtorki i piątki, godz. 10.00-11.30
Kreatywne lato: lipiec i sierpień – czwartki w godz. 12.00-13.30
Dla dzieci od 7. roku życia odbywać się będą zajęcia literacko-plastyczne. W programie: głośne czytanie, gry i zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne.
Kino w Bibliotece Obłuże: lipiec i sierpień – poniedziałki, godz. 17.30
Seanse dla młodzieży i dorosłych.
Rozgrywki gier planszowych
Lipiec i sierpień – środy, godz. 12.00
Będzie można skorzystać z bogatej oferty gier dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Mediateka Pogórze (ul. Wadm. Porębskiego 21)
Planszówkomania – dla dzieci od 7 lat i młodzieży we wtorki i piątki w godz.10.00-12.00.
Biblioteka Pustki Cisowskie (ul. Chabrowa 43)
W Filii Pustki Cisowskie codziennie o godz. 15.00 odbywać się będą „Wakacje w bibliotece” – quizy, konkursy, zagadki, rebusy, kolorowanki. Dla dzieci w wieku 6-13 lat.
Każdy czwartek o godz. 15.00 – „Podróże po literaturze” – czytanie bajek o tematyce wakacyjnej. Zapraszamy rodziców i dzieci do lat 7.
Biblioteka Wzgórze Św. Maksymiliana (ul Bpa Dominika 3)
Dzień analogowy
W każdy wakacyjny wtorek (do 14 sierpnia), w godz. 12.00-16.00, biblioteka zaprasza na dzień z planszówkami, kalamburami i grami zręcznościowymi.
Turniej gier na PS
25 lipca od godz. 12.00 do 16.00 odbywać się będą turnieje gier na PlayStation. Będzie można zagrać m.in. w Minecraft, FIFA i Sport Champions.
Wzgórze kreatywne
12 lipca i 9 sierpnia w godz. 14.00-16.00
Zajęcia plastyczne dla małych i dużych.
Poszukiwacze legend – gra biblioteczna
27 lipca w godz. 10.00-14.00
Znajdź skarb ukryty między woluminami. Obowiązują zapisy u bibliotekarza.
Small talk
W poniedziałki o godz. 17.00 (do 14 sierpnia) bilioteka zaprasza młodzież i dorosłych na konwersacje z języka angielskiego.
Wakacyjna Biblioteka w Bibliotece Oksywie (ul. Podchorążych 10 A)
Przez lipiec i sierpień Biblioteka Oksywie zaprasza na następujące zajęcia: w poniedziałki – rozgrywki na PlayStation, we wtorki – gra w gumę, w czwartki – spotkania z grami planszowymi, w piątki – wspólne układanie puzzli.
Zajęcia dla dzieci od lat 7, odbywać się będą w godz. 14.00- 15.00.
Lato w Bibliotece Chylonia „pod Żabką” (ul. Kartuska 20 B)
Zajęcia wakacyjne w Bibliotece Chylonia „pod Żabką” przeznaczone będą dla dzieci w przedziale wiekowym 7-12 lat, młodsze dzieci tylko pod opieką rodziców i odbywać się będą w lipcu i sierpniu, codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 14.00–16.00. W programie tegorocznych letnich spotkań: głośne czytanie, zajęcia plastyczne, ruchowe, gry planszowe.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Szczegóły na www.bibliotekagdynia.pl.
Więcej wakacyjnych propozycji na stronie www.gdynia.pl.

ikona

Zobacz także