1327 (1027) 2018-06-22 - 2018-06-28

Wolontariusze poszukiwani

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do współpracy wolontariuszy chcących wesprzeć dzieci lub osoby starsze. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ma trochę wolnego czasu i chęci, by pomóc innym.
Zadania realizowane przez wolontariuszy są bardzo różnorodne i dopasowane do umiejętności, kwalifikacji i zainteresowań, np. udzielanie korepetycji dla dzieci i młodzieży z różnych przedmiotów, wspieranie osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych w codziennych czynnościach takich jak wspólne spacery, rozmowy, czytanie książek. Wolontariusze pomagają w organizacji różnych imprez np. pikników rodzinnych i festynów. Zaangażowanie każdego wolontariusza jest dopasowane do jego oczekiwań i możliwości.
Osoby zainteresowane współpracą proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Grabowo 2, pokój 31, wtorek w godz.: 7.30-13.30, środa-piątek w godz.: 7.30-15.30 , tel. 58 625 93 45. Osoba do kontaktu: Marta Śmigielska.
***
Centrum Współpracy Młodzieży zaprasza wolontariuszy do projektu Wolontariusz Osoby Niepełnosprawnej.
Aby zostać wolontariuszem, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej organizatora www.cwm.org.pl do 1 lipca.
Jeśli masz pytania skontaktuj się z koordynatorką projektu Katarzyną Markowską mailowo wolontariuszON@cwm.org.pl lub telefonicznie 58 620 24 80.
***
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Flandria poszukuje wolontariuszy. Wolontariusz decyduje, ile czasu może poświęcić na działanie i z kim chciałby współpracować. Do zadań wolontariusza należy wspólne spędzanie czasu, pomoc w życiu codziennym, wsparcie w nauce.
Kontakt pod numerem telefonu 664 909 144.
***
Fundacja FLY poszukuje wolontariuszy do prowadzenia zajęć dla seniorów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Fundacji FLY.
Zgłoszenia (CV oraz krótki opis proponowanych zajęć) należy przesłać na adres: biuro@fundacjafly.pl lub do biura fundacji (ul. Świętojańska 36/2).