1327 (1027) 2018-06-22 - 2018-06-28

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa potrwa do 31 grudnia 2024 r.
– 22 czerwca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy „Andrzej Strumiłło. Ilustracje”. Andrzej Strumiłło, uczeń Władysława Strzemińskiego, uprawia bardzo różne dziedziny artystyczne: malarstwo, grafikę, rzeźbę, rysunek i fotografię. Tworzył również poezję i pisał dzienniki.
Wystawa czynna do 2 września.
– na wystawę „Odezwała się ziemia”, która jest efektem prowadzonych przez Muzeum Stutthof w Sztutowie archeologicznych prac poszukiwawczych na obszarze niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, poza obecnym terenem muzeum.
Wystawa czynna do 30 czerwca.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) w 50. rocznicę wydarzeń marcowych przygotowało wystawę Rozproszenie. Emigracja Marca ’68. To rozpisana na wiele przejmujących głosów historia pokolenia, dla którego marzec 1968 roku stał się pryzmatem rozbijającym społeczeństwo.
Wystawę można obejrzeć do 24 czerwca.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę młodych poszukiwaczy sztuki. To zbiór wybranych prac plastycznych, wykonanych przez dzieci i młodzież z koła plastycznego działającego przy Klubie MW. Wystawa czynna do 30 czerwca w Małej Galerii w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedzielę na życzenie.
Wstęp wolny.
***
Gdyńskie Centrum Filmowe (plac Grunwaldzki 2) zaprasza na wystawę sztuki współczesnej „Body/Sarcum” autorstwa Karola Formeli.
Instalacje oraz prezentowane obiekty artystyczne dotyczą kontrowersyjnego tematu: kultu ciała jako fałszywego sacrum.
Artysta podejmuje próbę zobrazowania tych zjawisk społecznych i prezentuje ich własną wizję, ale pozostawia przy tym przestrzeń do interpretacji dla odbiorcy.
Wystawa czynna do 27 czerwca.
***
Kaszubskie Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18) zaprasza na wystawę fotografii pt. „Magiczne Kaszuby” Ryszarda Siwca.
Wystawę można oglądać do końca czerwca.
***
Na pl. Grunwaldzkim do 29 czerwca oglądać można wystawę „Jutro miasta” ustawioną w przestrzeni miasta z okazji VI Kongresu Urbanistyki Polskiej.
***
Miejska Informacja (ul. 10 Lutego 24) zaprasza na wystawę prac dzieci z gdyńskich przedszkoli biorących udział w programie edukacyjnym „Bezpieczny Przedszkolak”.
Ekspozycję można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00 i w weekend w godz. 9.00-16.00 do 30 czerwca.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac Barbary Letkiewicz.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych do 19 lipca.
***
Koło Plastyków im. Wacława Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV 51) zaprasza na wystawę malarstwa „Pamiętajmy o kwiatach”.
***
Galeria Debiut (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawę prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych wykonanych na przedmiotach artystycznych w roku szkolnym 2017/18.
Wystawę w czasie wakacji można oglądać do 8 lipca w pracowniach szkolnych, a w Galerii Debiut do 15 lipca. Wystawa czynna codziennie w godz. 11.00-16.00.
Więcej na www.zsplast.gdynia.pl