1327 (1027) 2018-06-22 - 2018-06-28

Zakończenie roku akademickiego na GUTW

Koncertem, podziękowaniami, masą gratulacji oraz wręczeniem dyplomów wzorowym uczniom zakończył się rok akademicki Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku to projekt koordynowany przez Centrum Aktywności Seniora. W jego ramach – tylko w minionym właśnie roku akademickim – aż 2631 studentów mogło wziąć udział w zajęciach z łącznie 45 przedmiotów akademickich w 10 blokach tematycznych. Odbyło się także m.in. 36 jednodniowych wycieczek, w których udział wzięło 1624 uczestników. Seniorzy mogli także wziąć udział w 307 imprezach kulturalno-rozrywkowych oraz w zajęciach pozauniwersyteckich z 29 przedmiotów.
Ta cała paleta aktywności – spotkania z muzyką, historią, zajęcia z psychologii, wycieczki i wiele innych – to wszystko było możliwe przy wsparciu samorządu, ale przede wszystkim dzięki temu, że macie chęć w tym uczestniczyć. Nie chcecie siedzieć w fotelach, ale chcecie żyć pełnią życia i robić to, co was pasjonuje. Chcecie także odkrywać nowe pasje i realizować się w taki sposób, na jaki wcześniej być może nie było czasu. To cudowne i za to Państwu dziękuję. Życzę, byście nas inspirowali i dalej podpowiadali, co jeszcze można zrobić. Życzę miłych wakacji i do zobaczenia w październiku! – mówił Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku funkcjonuje już 14 lat, niektórzy nasi słuchacze są z nami od samego początku. Ten zapał i energia są naprawdę wspaniałe – mówiła Bożena Zglińska, dyrektor Centrum Aktywności Seniora.
Wiceprezydent Michał Guć wręczył także specjalne wyróżnienia dla dziesiątki Wzorowych Uczniów. To słuchacze GUTW, którzy co tydzień stawiali się na zajęcia. Łączy ich także to, że… każdy z nich ma ponad 90 lat! Dyplomy oraz tytuły Wzorowych Uczniów otrzymali: Zbigniew Zawadzki, Kazimierz Krzyżak, Danuta Łepkowska, Jan Pyznarski, Felicja Wajs, Antoni Urbanowski, Leokadia Batory, Halina Drywa, Barbara Irena Kaczmarek oraz Zofia Lamczak.
Na zakończenie seniorzy wysłuchali występu grupy Plateu.
Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2017/2018 Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się 18 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy al. Zwycięstwa 96/98.
Chociaż Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku będzie mieć wakacyjną przerwę, seniorów również latem czeka wiele atrakcji organizowanych przez Centrum Aktywności Seniora.
Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie internetowej www.cas.gdynia.pl.