1328 (1028) 2018-06-29 - 2018-07-05

„Fonolandia” uczy najmłodszych odpowiedzialności cyfrowej

W Gdyni ruszył nowy projekt edukacyjny „Fonolandia”. To pierwszy w Polsce kompleksowo opracowany program dotyczący odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych.
W jego ramach w przedszkolach i szkołach odbywać się będą specjalne zajęcia dla dzieci, podczas których dowiedzą się one, jak właściwie używać telefonów komórkowych, tabletów, komputerów, smartfonów czy internetu. Pierwsza lekcja pokazowa odbyła się w Gdyni. Od września projekt wystartuje także w innych polskich miastach.
Ponad 84 procent uczniów używa smartfonów na przerwach między lekcjami, a 64,4 procent zaniedbuje obowiązki szkolne przez nadmierne korzystanie z mediów cyfrowych. W związku z tym prawie 87 procent nauczycieli przyznaje, że zajęcia dotyczące ich odpowiedzialnego używania powinny być prowadzone w szkołach.
„Fonolandia” to gotowe pomoce dydaktyczne dla nauczycieli i rodziców – m.in.: przewodniki, poradnik, gry, plakaty czy zeszyty ćwiczeń dostosowane do potrzeb edukacyjnych dzieci w różnym wieku. Jednak nie tylko. Projekt ma działać kompleksowo.

ikona