1328 (1028) 2018-06-29 - 2018-07-05

Głosowanie BO

Do 2 lipca gdynianie wybierać będą spośród 97 projektów. Budżetowi Obywatelskiemu towarzyszy głosowanie na Przyjazną Dzielnicę. Głosowanie trwa jeszcze tylko do 2 lipca za pośrednictwem strony www.bo.gdynia.pl – zarówno z komputera, jak i ze smartfona. Wystarczy kliknąć kafelek „Głosuję!”, a następnie wpisać swój numer PESEL oraz imię matki.

Udział w głosowaniu w gdyńskim Budżecie Obywatelskim może wziąć każdy mieszkaniec Gdyni – bez względu na wiek. Osoby niezameldowane lub niefigurujące w rejestrze wyborców mogą zagłosować po złożeniu oświadczenia o byciu mieszkańcem Gdyni. Taki dokument można złożyć w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych (ul. Żeromskiego 31, wejście od ul. Derdowskiego), w Pracowni LIS (budynek IV PPNT Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, wejście od ul. Stryjskiej), a także w centrach sąsiedzkich Przystań Lipowa 15 (ul. Lipowa 15) oraz Przystań Śmidowicza 49 (ul. Śmidowicza 49). W przypadku oświadczeń składanych przez osoby niepełnoletnie podpisują je rodzice/prawni opiekunowie. Deklarację mogą też wypełnić cudzoziemcy mieszkający w Gdyni.
Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą skorzystać z pomocy w jednym z punktów do głosowania, np. w Laboratorium Innowacji Społecznych, w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w siedzibach rad dzielnic. W różnych miejscach miasta można też spotkać wolontariuszy z tabletami. Te lotne brygady można poznać po koszulkach Budżetu Obywatelskiego lub po specjalnych identyfikatorach. Zagłosować będzie można też w gdyńskich centrach i galeriach handlowych: Szperk, Riviera, Klif, Batory, Tesco Chylonia (od piątku do niedzieli).
Równolegle do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego trwa także głosowanie w „Przyjaznej Dzielnicy”. Na głosy czeka ponad sto pomysłów na integrację mieszkańców i spędzanie czasu wolnego. Zasady i sposób głosowania są podobne do tych obowiązujących w BO, ale w ramach „Przyjaznej Dzielnicy” można wybrać maks. 3 projekty.
Ostateczna lista projektów ze spisem oraz omówieniem każdego z przedsięwzięć znajduje się na stronie bo.gdynia.pl.

ikona