1328 (1028) 2018-06-29 - 2018-07-05

Jeszcze szybciej i wygodniej rowerem nad morze

W naszym mieście powstaje część międzynarodowej trasy rowerowej R-10. 25 czerwca w ramach tej inwestycji rozpoczęła się modernizacja drogi rowerowej wzdłuż al. Marsz. Piłsudskiego od ul. Bema do pętli autobusowej. Poprawi to ciągłość gdyńskich tras rowerowych i komfort jazdy.

Zakres prac polegać będzie na wymianie nawierzchni ścieżki rowerowej z kostki betonowej na nawierzchnię asfaltową. Wymianie ulegnie też nawierzchnia chodnika, aby była spójna z powstającym Parkiem Centralnym. Ciąg to część międzynarodowej trasy R-10.
Wykonawca ma jeszcze 9 tygodni na zakończenie prac. Oznacza to, że nowa ścieżka rowerowa i chodnik oddane do użytku zostaną pod koniec sierpnia. Przez ten czas ruch pieszy odbywać się będzie chodnikiem wzdłuż parku, zaś ruch rowerowy po jezdni al. Marsz. Piłsudskiego.
Przebudowywany obecnie układ drogowy przy samym bulwarze zakończy się na przełomie czerwca i lipca. W lipcu zostanie wykonana toaleta wraz z parkingiem rowerowym przy bulwarze oraz ścieżka rowerowa przy urzędzie miasta. Wykonawcą tych prac jest WPRD Gravel.
Trasa jest elementem przedsięwzięcia strategicznego Pomorskie Trasy Rowerowe.

ikona