1328 (1028) 2018-06-29 - 2018-07-05

Nocny Bieg Świętojański za nami

Niezwykły klimat Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim ponownie przyciągnął tłumy. Minutę przed północą z ul. Kazimierza Górskiego wystartowało 3410 zawodników. Dystans najszybciej pokonał Marcin Chabowski. Wśród kobiet najlepsza była Oleksandra Shafar z Ukrainy. 22 czerwca odbył się również marsz nordic walking.

Tegoroczne hasło cyklu brzmi „Nieustannie naprzód”.
– Po raz kolejny potwierdziło się, że biegacze uwielbiają imprezy rozgrywane nocą. Ich atmosfera i niezwykły klimat sprawiają, że na mecie, mimo zmęczenia, wszyscy pojawiają się z uśmiechem na ustach – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk.
Jako pierwszy na mecie pojawił się Marcin Chabowski, który samotnie finiszował z czasem 29:31. Drugi był Etiopczyk Mengistu Zelalem (29:44), a na najniższym stopniu podium stanął Kenijczyk Cosmas Mutuku (29:55), który najszybciej uporał się z premią górską i to do niego trafiła nagroda w wysokości 2500 zł.
Wśród kobiet pewnie zwyciężyła Oleksandra Shafar. Ukrainka uporała się z trasą w czasie 33:48. Jako druga linię mety przekroczyła Agnieszka Gortel-Maciuk (33:58), a trzecia była Aleksandra Brzezińska (34:12).
Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim dostępne są na www.grandprixgdyni.pl.
Za nami już trzy z czterech odsłon tegorocznego cyklu. Jego zwieńczeniem będzie Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim, który odbędzie się 11 listopada. Każdy z uczestników otrzyma specjalnie przygotowaną na tę okazję koszulkę, a po biegu w profilu zawodnika znajdzie spersonalizowane video.

• ikonaOpublikowano: 28.06.2018 14:27

Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

• ikonaZmodyfikowano: 28.06.2018 14:29
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt