1328 (1028) 2018-06-29 - 2018-07-05

Ruszył przetarg na budowę lodowiska

Ruszył przetarg na wybór wykonawcy dotyczący budowy krytego lodowiska miejskiego, które ma powstać na Grabówku. Obiekt przy ul. Morskiej 75 ma służyć mieszkańcom Gdyni.

Pomysł budowy zrodził się podczas pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego, kiedy to zgłoszony przez mieszkańców projekt zgromadził dużą liczbę głosów w wielu dzielnicach. Wobec tego, władze miasta postanowiły, że zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, w Gdyni powstanie nowoczesny obiekt z prawdziwego zdarzenia.
– Rozbudowa infrastruktury sportowej to długotrwały proces, w którym trzeba zwrócić uwagę na najmniejsze szczegóły. Budowa lodowiska to jedna z najważniejszych inwestycji w mieście, na której realizacje mieszkańcy czekają z niecierpliwością. – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. I dodaje: – Głęboko wierzę, że będzie to miejsce pełne pozytywnych wibracji, chętnie odwiedzane przez całe rodziny.
Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 30 lipca. Procedura wyboru najlepszej z nich może potrwać około dwóch miesięcy. Oznacza to, że początek prac budowlanych mógłby rozpocząć się już jesienią tego roku.
Nowy obiekt został zaprojektowany zgodnie z założeniami Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie oraz Polskiego Związku Hokeja na Lodzie dotyczącymi małych i średnich całorocznych lodowisk.
Na tafli zameldują się adepci hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego oraz innych pokrewnych dyscyplin. To jednak nie wszystko, ponieważ będzie to obiekt stawiający na funkcjonalność, a także promujący sport i szeroko rozumianą rekreację. „Ślizgawka” z pewnością zadowoli miłośników jazdy „na ostrzu” przy akompaniamencie muzyki – tłumaczy Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, a od niedawna także Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdyni ds. realizacji projektów strategicznych.
Budowę obiektu dofinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wsparcie finansowe w ramach programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej wyniesie 3,5 mln zł. Administratorem obiektu będzie Gdyńskie Centrum Sportu.

ikona