1328 (1028) 2018-06-29 - 2018-07-05

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Isabelle i mężczyźni”, brytyjski dramat „Na plaży Chesil”, a także włoska przebojowa komedia „Terapia małżeńska dla kochanków” wchodzą do repertuaru Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Na weekend zaplanowano również specjalne pokazy spektakli Teatru Telewizji oraz przegląd filmów o tematyce żeglarskiej.

Tytułowa bohaterka filmu „Isabelle i mężczyźni” mieszka w Paryżu i po latach rozczarowujących relacji po raz kolejny próbuje znaleźć miłość. W głównej roli zobaczyć można Juliette Binoche. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza również na przedpremierowe pokazy brytyjskiego dramatu „Na plaży Chesil” – od piątku do niedzieli o godz. 21.00.
Po weekendzie do Kina Studyjnego GCF warto wybrać się natomiast na włoską komedię pt. „Terapia małżeńska dla kochanków”, która była przebojem tegorocznego przeglądu nowego kina włoskiego, Cinema Italia Oggi. Wśród filmowych premier tego tygodnia jest film familijny pt. „Kuba Guzik”. W Gdyńskim Centrum Filmowym można oglądać również filmy: „Uprowadzona księżniczka”, „Bella i Sebastian 3”, „Ava”, „Na głęboką wodę”, „Zimna wojna”, „W cieniu drzewa”.
W ten weekend w Gdyni gości sopocki Festiwal „Dwa Teatry”. Aż cztery spektakle Teatru Telewizji będzie można zobaczyć w sali Warszawa. W sobotę, 30 czerwca zaprezentowane zostaną: „Rio” w reż. Redbada Klijnstry (o godz. 14.00) i „Biesiada u grabiny Kotłubaj” w reż. Roberta Glińskiego (o godz. 16.00). W niedzielę 1 lipca zaprezentowane zostaną: „Mock” w reż. Łukasza Palkowskiego (o godz. 14.00) i „Pan Jowialski” w reż. Artura Żmijewskiego (o godz. 16.00). Wstęp wolny.
Rozpoczyna się też przegląd filmów o tematyce żeglarskiej i marynistycznej towarzyszący regatom Volvo Gdynia Sailing Days 2018. W piątek, 29 lipca, o godz. 16.00 można zobaczyć „Wiatr”, uznawany w środowisku żeglarskim za najlepszą kinową produkcję pokazującą piękno klasycznych regatowych jachtów, a w sobotę o godz. 10.30 – „Dziewiczą podróż”, film o najmłodszej żeglarce, która ukończyła samotny rejs dookoła świata. W sobotnie popołudnie, o godz. 16.00, zaprezentowany będzie dokument pt. „Karol Olgierd Borchardt. Kapitan własnej duszy”, a w niedzielę o tej samej porze – film pt. „Znikający żagiel”. Wstęp na pokazy filmów żeglarskich jest wolny.
Bilety kosztują 17, 14 i 11 złotych (normalny / ulgowy / grupowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.
Pełny repertuar Kina Studyjnego GCF dostępy jest na www.gcf.org.pl.

ikona