Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1328 (1028) 2018-06-29 - 2018-07-05

Szkoła Podstawowa nr 26 z „Różą Ekologii”

Za nami podsumowanie działań edukacyjnych KZG „Dolina Redy i Chylonki”, które były prowadzone w mijającym już roku szkolnym. Kolejne roczniki młodych gdynian wiedzą więcej o ochronie swojego środowiska.
Tegoroczne, już dwudzieste podsumowanie działań edukacyjnych prowadzonych przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” okazało się udane dla dzieci uczęszczających do gdyńskich szkół i przedszkoli – kilka placówek zdobyło nagrody i wyróżnienia w organizowanych przez KZG konkursach i projektach, a szczególną nagrodą „Róży Ekologii” uhonorowano Szkołę Podstawową nr 26 z Działek Leśnych. Laury, po które sięgnęli młodzi gdynianie to kolejny krok w stronę kształcenia świadomego społeczeństwa, które wie jak wspólnymi siłami dbać o najbliższe środowisko i robić to efektywnie.
Edukacja ekologiczna KZG to co roku także szereg różnych konkursów, w których startują szkoły ze wszystkich gmin wchodzących w skład związku, czyli Gdyni, Sopotu, Rumi, Redy, Wejherowa, gminy Wejherowo, gminy Kosakowo i gminy Szemud. Dzieci i młodzież rywalizowały w konkursach „Ekspert EE, czyli w trosce o środowisko”, „Małe dzieci nie chcą śmieci”, „Mała nakrętka, duży problem”, fotograficznym „Czyste powietrze w roli głównej oraz w „Konkursie Wiedzy Ekologicznej”. Do tego dochodzi też projekt „Lider Lokalnej Ekologii” i „Szkoła/przedszkole dla środowiska”. Szkoły i przedszkola są też angażowane w zbiórki, a ich tegoroczne wyniki są naprawdę imponujące – mowa o ponad 30 tonach zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ponad 11 tonach plastikowych nakrętek oraz około 10 tonach zużytych baterii.

ikona