1328 (1028) 2018-06-29 - 2018-07-05

Wakacje po gdyńsku cz. 3

Wakacje w mieście mogą być fascynujące i aktywne. Wiele atrakcji czekać będzie w instytucjach kulturalnych, w szkołach, poradniach, a także na plaży. Dziś prezentujemy trzecią część wakacyjnej oferty.

Wakacje w Wymiennikowni
Wymiennikownia (ul. Kartuska 20B, wejście na tyłach biblioteki) jest częścią Laboratorium Innowacji Społecznych. To miejsce współtworzone przez młodych i dla młodych – także grafik zajęć. Latem w Wymiennikowni czekają aż trzy cykle zajęć: warsztaty plastyczne z kolażu, zajęcia k-dance oraz warsztaty cyrkowe.
Warsztaty plastyczne będą się odbywać codziennie w dniach 2-6 lipca w godz. 10.00-14.00. Udział mogą wziąć chętni powyżej 15. roku życia. Każdy z uczestników wykona własny pastisz dzieła malarskiego, który po skończeniu będzie mógł zabrać ze sobą jako własne dzieło sztuki. O tym, czym jest pastisz i jakie są jego rodzaje, będzie można dowiedzieć się podczas zajęć
Warsztaty K-Dance odbywać się będą w dniach 9-13 lipca w godz. 10.00-13.00. Udział mogą wziąć chętni powyżej 13. roku życia. Prowadzący zapowiada, że zajęcia skupią się nie tylko nad progresją ruchów, ale i synchronizacją tańca z muzyką oraz resztą grupy. Jest to więc okazja, żeby nauczyć się zwracać uwagę na detale i szczegóły, które czynią choreografie wyjątkowymi i spektakularnymi.
Warsztaty cyrkowe odbędą się w dniach 16-20 lipca w godz. 10.00-14.00. Udział mogą wziąć wszyscy chętni powyżej 13. roku życia. Będzie można m.in. nauczyć się podstawowych technik z zakresu żonglerki klasycznej, żonglerki kontaktowej, tańca z ogniem i akrobatyki partnerskiej. Uczestnicy spróbują wymyślić i przygotować wspólny pokaz cyrkowy, który będzie zwieńczeniem tej pięciodniowej przygody.
Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy pod adresem: wymiennikownia@lis.gdynia.pl. Najpóźniej pierwszego dnia zajęć do Wymiennikowni należy dostarczyć kartę uczestnika, która dostępna będzie na stronie www.wymiennikownia.org. Za uczestników niepełnoletnich kartę wypełnić musi rodzic/opiekun.
Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne.
***
„Bezpiecznie nad wodą”
Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza w dniach 30 czerwca-1 lipca na wydarzenie specjalne pt. „Bezpiecznie nad wodą”.
Razem z ratownikami WOPR edukatorzy zadbają, aby każdy z odwiedzających gdyńskie centrum nauki poznał zasady zachowania nad wodą. Goście wezmą udział w pokazach pierwszej pomocy, dowiedzą się, jak reagować w sytuacjach kryzysowych nad wodą oraz gdzie szukać pomocy.
Atrakcją specjalną będą psy-ratownicy, które dzięki swoim szczególnym predyspozycjom (węch i wytrzymałość) są niezastąpione w poszukiwaniu zaginionych osób czy w holowaniu ludzi oraz sprzętu do brzegu.
Udział w wydarzeniu w ramach biletu wstępu na wystawę.
Szczegóły: experyment.gdynia.pl

ikona