1328 (1028) 2018-06-29 - 2018-07-05

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa potrwa do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę „Andrzej Strumiłło. Ilustracje”. Andrzej Strumiłło, uczeń Władysława Strzemińskiego, uprawia bardzo różne dziedziny artystyczne: malarstwo, grafikę, rzeźbę, rysunek i fotografię. Tworzył również poezję i pisał dzienniki.
Wystawa czynna do 2 września.
– na wystawę fotografii Briana Griffina „Pop” na tarasie muzealnym.
Brian Griffin przez lata fotografował zespoły i muzyków z takich nurtów jak: Post Punk, New Wave czy New Romantic. Ekspozycja „Pop” dokumentuje głównie koniec lat 70. i 80. XX wieku. Materiał na wystawę został zebrany z ponad 160 sesji zrealizowanych z ponad setką muzyków.
Wystawę można oglądać do 7 lipca.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie.
Jej narracja prowadzi zwiedzających od Wielkiej Emigracji, przez rewolucję przemysłową, masowe wyjazdy do Ameryki, życie w brazylijskiej dżungli, społeczność Chicago, dramatyczne ludzkie losy w czasie i po II wojnie światowej, trudne lata PRL-u, aż po najnowszą historię – po wstąpieniu przez Polskę do Unii Europejskiej.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac Barbary Letkiewicz.
Wystawę można oglądać w siedzibie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 do 19 lipca.
***
Galeria Debiut (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawę prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych wykonanych na przedmiotach artystycznych w roku szkolnym 2017/18.
Wystawę można oglądać do 8 lipca w pracowniach szkolnych, a w Galerii Debiut do 15 lipca.
Wystawa czynna codziennie w godz. 11.00-16.00.
Więcej na www.zsplast.gdynia.pl

ikona