1332 (1032) 2018-08-17 - 2018-08-30

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98) w ramach cyklu #pasjakomiks zaprasza 28 sierpnia o godz. 16.00 na Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. W programie warsztaty tworzenia pasków komiksowych, fotobudka, przypinkownia, konkursy, stoiska z gadżetami oraz 4 prelekcje. Gwiazdą wieczoru będzie youtuber i tłumacz komiksów Marvela, Komiksomaniak, który spróbuje odpowiedzieć na pytanie: Czy superbohaterowie mają prawo dorastać? Szczegółowy program na stronie bibliotekagdynia.pl
Trwają zapisy na kolejną edycję warsztatów dla dzieci „Robotyka na Dąbrowie”, które odbędą się w Bibliotece Dąbrowa w 2018 r. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia drogą mailową – filianr20@bibliotekagdynia.pl
Wiadomość powinna zawierać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz stopień znajomości tematu.
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 1) zaprasza na poniedziałkowe seanse filmowe w ramach „Kina w Bibliotece Obłuże” o godz. 17.30. Najbliższe spotkania z filmem 20 i 27 sierpnia o 17.30. Filmy dla dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia. Natomiast we wtorki i piątki o godz. 10.00 odbywają się poranki filmowe dla dzieci od siódmego roku życia. Seanse są bezpłatne. Wydarzenie współfinansowane z budżetu Rady Dzielnicy Obłuże.
Biblioteka Oksywie (ul. Podchorążych 10A) w okresie wakacyjnym zaprasza na zajęcia z cyklu Wakacyjna Biblioteka, które będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-15.00. Każdy dzień to inny temat zajęć: w poniedziałki – rozgrywki na PlayStation, we wtorki – trochę ruchu nie zaszkodzi, czyli zajęcia ruchowe, w czwartki – spotkania z grami planszowymi, w piątki biblioteka zaprasza do wspólnego układania puzzli.
W sierpniu Biblioteka Chylonia „pod Żabką” (ul. Kartuska 20B) zaprasza na zajęcia wakacyjne pod hasłem „Od komórki do człowieka” – Tak to się wszystko zaczęło przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat (młodsze dzieci tylko pod opieką rodziców).
W programie tegorocznych letnich spotkań: zajęcia literacko-plastyczne na podstawie książek popularnonaukowych dla dzieci, zajęcia ruchowe, gry planszowe. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-16.00 i są bezpłatne.
Więcej na www.bibliotekagdynia.pl.