1332 (1032) 2018-08-17 - 2018-08-30

Gdyńskie szkoły wypięknieją

Wakacje to gorący okres w gdyńskiej oświacie. Aż sześć placówek przechodzi kompleksową modernizację. W pozostałych przebudowywane są klasy, trwa montaż stolarki okiennej i drzwi, wymieniane są podłogi, remontowane kuchnie i sanitariaty. Miasto na ten cel przeznaczyło niemal 60 mln zł.
Trwają wakacje, uczniowie odpoczywają, nauczyciele nabierają sił, aby od początku września uczyć młodych gdynian, natomiast szkoły intensywnie pracują. Co mnie najbardziej cieszy, to to, że kolejne pięć placówek w naszym mieście zostanie w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.
Kompleksowa termomodernizacja odbywa się w Szkołach Podstawowych nr 6, 16, 21, 34 i 42 wraz z całym zespołem szkolno-przedszkolnym. Elewacje są ocieplane, wymieniane są okna i grzejniki. Dzięki inwestycji miasto zaoszczędzi w przyszłości na rachunkach. Budynki też zyskają zupełnie nowe kolory i kształty – z elementami architektury modernistycznej. Uczniowie Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Orłowie od września do dyspozycji będą mieć nową aulę.
Budowana jest aula, która będzie też stanowić łącznik pomiędzy budynkiem głównym a biblioteką. Będzie też miejscem wypoczynku dla młodzieży podczas przerw. Szkoła uczestniczy również w gdyńskim projekcie unijnym „Rozwój Szkolnictwa Zawodowego”. W jego ramach remontowane są sale edukacyjne i tworzone nowe pracownie. Wyposażamy w nowy sprzęt działającą w naszej szkole firmę symulacyjną – mówi Anna Marlewska, dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych.
Zmienia się wygląd zewnętrzny budynków. Odnowione zostaną korytarze i sale lekcyjne. Do placówek trafi nowy sprzęt dydaktyczny.
Wszystkie placówki rozpoczną nowy rok szkolny zgodnie z kalendarzem, 3 września, chociaż w niektórych mogą być realizowane nadal prace remontowe. Nie będą one mieć wpływu na organizację zajęć szkolnych.