1332 (1032) 2018-08-17 - 2018-08-30

Konkurs z polską banderą

Polski Związek Żeglarski zaprasza środowisko wodniackie do włączenia się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadanie dla uczestników to pokazanie świętowania obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wraz z polską banderą.
– To wspaniała okazja do pokazania żeglarstwa jako formy aktywności o charakterze patriotycznym i edukacyjnym – podkreśla Tomasz Chamera, prezes PZŻ.
Program Polska Bandera 2018 skierowany jest do wszystkich członków Polskiego Związku Żeglarskiego, w tym okręgowych związków żeglarskich, stowarzyszeń oraz klubów, żeglarzy, a szczególnie dzieci i młodzieży.
Głównym elementem programu jest zabawa konkursowa. Zadanie dla uczestników polega na pokazaniu świętowania obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wraz z polską banderą.
Mogą to być zdjęcia indywidualne, zdjęcia z lotu ptaka, filmy krótkometrażowe i animacje komputerowe (max 30 sekund), jak również obrazy, rysunki lub ilustracje.
Termin nadsyłania prac mija 31 sierpnia. Kapituła ogłosi wyniki konkursu 11 listopada 2018 r.
Laureaci zostaną zaproszeni na galę Polskiego Związku Żeglarskiego, która odbędzie się pod koniec roku w Warszawie. Podczas uroczystości wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia. Odbędzie się także wystawa najciekawszych prac nadesłanych przez uczestników.
Regulamin na http://polskabandera.pya.org.pl.