1332 (1032) 2018-08-17 - 2018-08-30

Przystań rybacka na Oksywiu jak nowa!

Przystań Rybacka Oksywie//fot. Michał Kowalski

Przystań Rybacka Oksywie//fot. Michał Kowalski

16.08.2018 r.

Rybacy z północy Gdyni doczekali się komfortowych warunków pracy, a mieszkańcy kameralnego zakątka, jeszcze piękniejszego niż do niedawna. Zakończyły się prace związane z kolejnym etapem rozbudowy przystani rybackiej na Oksywiu.

Prace związane z rozbudową przystani rybackiej na Oksywiu rozpoczęły się w czerwcu 2017 r. Wybudowano m.in. falochron brzegowy i pochylnię oraz zamontowano elektryczne urządzenia do wodowania i wyciągania łodzi na ląd. W przystani będzie mogło cumować jednocześnie pięć jednostek.
Nowa infrastruktura zapewni rybakom godne warunki pracy. Duża część fizycznej pracy, którą do tej pory musieli wykonywać siłą mięśni, od teraz będzie wspomagana przez siłę koni mechanicznych – zauważa wiceprezydent Gdyni Marek Stępa.
Zmieniło się również otoczenie przystani: zamontowano oświetlenie i monitoring, a także zadbano o zieleń.
Wykonawcą robót była firma STRABAG. Koszt inwestycji wyniósł 3 653 054,17 zł brutto.
Właścicielem infrastruktury portowej jest Gmina Miasta Gdyni, zarządcą przystani będzie Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, natomiast użytkownikami rybacy.
Przypomnijmy, że w 2008 r. powstał budynek magazynowy z zapleczem socjalnym, wyposażony m.in. w stalowe regały, stoły, zlewozmywaki, lady chłodnicze, kostkarki do lodu oraz wagę towarową, a na plaży stanęły boksy rybackie do przechowywania sieci.