1332 (1032) 2018-08-17 - 2018-08-30

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Film dokumentalny „Człowiek delfin” – laureat Nagrody Publiczności na tegorocznym festiwalu Millennium Docs Against Gravity – jest jedną z premier tego tygodnia w Gdyńskim Centrum Filmowym. W Kinie Studyjnym GCF można również oglądać między innymi film „303. Bitwa o Anglię”.
Jacques Mayol to jeden z największych nurków w historii, wielokrotny rekordzista świata w nurkowaniu głębinowym, określany mianem człowieka delfina, teoretyk i pasjonat nurkowania, filozof, którego życie stało się inspiracją kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit”. Był pierwszym wolnym nurkiem, który zszedł na głębokość 100 metrów. Dokumentalną opowieść o jego życiu i pasji, film „Człowiek delfin” można oglądać w Kinie Studyjnym GCF.
„303. Bitwa o Anglię” to pełna rozmachu i podniebnych walk brytyjsko-polska superprodukcja opowiadająca niesamowitą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię. Jedną z ról w filmie zagrał Marcin Dorociński.
W Gdyńskim Centrum Filmowym nadal można oglądać filmy: „Człowiek, który zabił Don Kichota”, „Do zobaczenia w zaświatach”, „Jak zostać czarodziejem”, „Mamma mia! Here we go again”, „Nieposłuszne”, „Patryk”, „Rodziny się nie wybiera”, „Samson”, „Whitney”, „Zimna wojna”.
Zbliża się wyjątkowy przegląd filmowy towarzyszący literackiemu Festiwalowi Miasto Słowa. Rozpocznie się 27 sierpnia i potrwa do 2 września. Codziennie w Kinie Studyjnym GCF będzie można zobaczyć inny, staranie wybrany film dokumentalny. W programie znalazły się następujące tytuły: „Maszyna do pisania”, „Pixadores”, „Poetka z Arabii”, „Muzeum niewinności”, „Etgar Keret. Oparte na prawdziwej historii”, „Film o niczym”, „Plaże, twarze”.
Bilety na film kosztują 17, 14 i 11 złotych (normalny / ulgowy / grupowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.
Szczegóły są dostępne na stronie www.gcf.org.pl.