1332 (1032) 2018-08-17 - 2018-08-30

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa potrwa do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę „Andrzej Strumiłło. Ilustracje”. Andrzej Strumiłło, uczeń Władysława Strzemińskiego, uprawia bardzo różne dziedziny artystyczne: malarstwo, grafikę, rzeźbę, rysunek i fotografię. Tworzył również poezję i pisał dzienniki.
Wystawa czynna do 2 września.
– na wystawę Karola Śliwki, wybitnego grafika, autora ponad 400 znaków graficznych. Jest to największa do tej pory wystawa monograficzna poświęcona temu twórcy. Karol Śliwka ma w swoim dorobku projekty opakowań, okładek książek i płyt, znaczków oraz plakatów.
Wystawę można oglądać do 14 października.
– na wystawę „Za horyzontem”. Wspomnienia z podzielonego Bałtyku. Projekt At the Water’s Edge, którego częścią jest wystawa w Muzeum Miasta Gdyni, to próba subiektywnego spojrzenia – poprzez zdjęcia, archiwalne amatorskie filmy i autentyczne relacje – na historię państw regionu nadbałtyckiego w okresie Zimnej Wojny.
Wystawę można oglądać do 2 września.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113) zaprasza na wystawę malarstwa Tomasza Gromy. Tematyka obrazów to głównie pejzaże leśne, górskie i marynistyczne. Wystawę można oglądać do 31 sierpnia.
***
Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na wystawę „Mój własny świat”. Wystawa przedstawia zbiorową twórczość początkujących młodych artystów. Jest to wynik kursu pt. „Warsztaty artystyczne Trójmiasto” prowadzonego przez mgr sztuki Kamilę Ambroży. Wystawę można oglądać w Bibliotece z Pasją do 30 sierpnia.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz do lokalu artystycznego TYGIEL przy ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV do 2 października 2018.
Szczegóły na www.eraartprofile.pl lub pod nr tel. 58 622 33 11.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę Zbrojownia Muzeum Marynarki Wojennej,
– wystawę „W świecie dawnych żaglowców”,
– Ekspozycję Plenerową Broni i Uzbrojenia Morskiego (w poniedziałki bezpłatnie).
Zwiedzanie MMW od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-18.00.
Zwiedzanie ORP Błyskawica w godz. 10.00-13.00 i 14.00-18.00 od wtorku do niedzieli.
Szczegóły www.muzeummw.pl
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę „Zbrodnie komunistyczne w Marynarce Wojennej w okresie stalinowskim”. Ekspozycja współorganizowana z Instytutem Pamięci Narodowej w Gdańsku oraz Muzeum MW.
Wystawa czynna będzie w galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00, oraz na życzenie.
***
Miejska Informacja (ul. 10 Lutego 24) zaprasza na wystawę fotografii „Leśny Ogród Botaniczny Marszewo”. Wystawa prezentuje zdjęcia Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo” – jednego z najmłodszych ogrodów botanicznych w Polsce. Marszewo to również w dużej mierze obiekt edukacyjny (bezpłatne zajęcia prowadzone są przez doświadczonych edukatorów).
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00 i w sobotę oraz niedzielę w godz. 9.00-16.00 do 31 sierpnia.
Wstęp wolny.
***
W galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2) prezentowana jest wystawa twórczości seniorek z grupy „Połączone Pasją” pt. „Impresje filmowe”.
Prace wykonano w rożnych technikach malarskich; pastele olejowe, akwarele, gwasz, farby akrylowe. Są one osobistą refleksją odbioru obrazu filmowego.
Wstęp wolny.