1333 (1033) 2018-08-31 - 2018-09-06

110 tysięcy fanów „Lata z Radiem” #wGdyni

Nowa formuła, nowe brzmienia i wielki sukces – pożegnaliśmy lato w Gdyni przy dźwiękach „Lato z Radiem Festiwal”! Przez Molo Południowe i skwer Kościuszki przewinęło się w niedzielę około 110 tysięcy ludzi, którzy słuchali, bawili się i korzystali z atrakcji przygotowanych przez miasto i Polskie Radio. W festiwalowych strefach znani radiowi dziennikarze, a na scenach polska, muzyczna czołówka, m.in. Brodka, Fisz Emade Tworzywo, Coma, Ørganek czy Krzysztof Zalewski.
To była wyjątkowa impreza na pożegnanie lata – do Gdyni zjechała polska czołówka muzycznych gwiazd, zarówno tych pierwszego formatu, jak i tych, którzy dopiero pracują na ogromną popularność i szturmem podbijają listy przebojów. Wszystko w połączeniu z duchem „Lata z Radiem” - kultowej audycji radiowej, na której wychowywały się całe pokolenia.
Festiwal, który zwieńczył w Gdyni cały cykl audycji po raz pierwszy został zorganizowany w odświeżonej formule. Ta sprawdziła wręcz wzorowo, bo przez Molo Południowe i skwer Kościuszki podczas niedzielnych koncertów przewinęło się około 110 tysięcy fanów dobrej muzyki.
Jestem szczęśliwy, że Lato z Radiem wróciło do Gdyni. Na skwerze Kościuszki padł absolutny rekord – w ciągu całego dnia w tym wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, wzięło udział ponad sto tysięcy ludzi – mówił na zakończenie imprezy Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
W trakcie Festiwalu w Gdyni działała nie tylko Strefa Muzyczna, w której odbywały się koncerty, ale również Strefa Familijna zlokalizowana w Parku Rady Europy, w której znalazły się atrakcje dla całych rodzin. Polskie Radio Dzieciom prowadziło tu animacje dla najmłodszych, w tym m.in. warsztaty reporterskie, grę na instrumentach i czytanie bajek.
Głównymi organizatorami „Lato z Radiem Festiwal” było Miasto Gdynia oraz Polskie Radio.