1333 (1033) 2018-08-31 - 2018-09-06

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza 6 września o godz. 9.00 na spotkanie pt. „To się nie mieści w głowie” z Renatą Piątkowską – znaną i lubianą autorką książek dla dzieci. Pisarka opowie o prawie wszystkich swoich książkach, zwracając uwagę na to, jaką rolę pełni w nich humor. Ilość miejsc ograniczona. Spotkanie na zapisy pod numerem telefonu: 58 625 08 16. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Obłuże kulturalne”.
Lekturą Narodowego Czytania w 2018 roku jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Z tej okazji w wybranych bibliotek odbędą się wspólne obchody tego literackiego święta.
Już w przeddzień ogólnopolskiego wydarzenia, w piątek, 7 września o godz. 11.00 Biblioteka Oksywie (ul. Podchorążych 10A) zaprasza na czytanie fragmentu „Przedwiośnia" o pomyłkach językowych pani Barykowej. Ponadto uczestnicy wezmą udział w zabawie „false friends": dopasowywanie znaczenia do wyrazów z obcych języków, które wydają się mieć inne znaczenie po polsku. Układane będą puzzle z mapą Polski, a z klocków drewnianych hasło „Polska". Będzie również zabawa we flirt towarzyski z cytatami literackimi.
W Bibliotece Cisowa (ul. Kcyńska 2) z okazji Narodowego Czytania, 8 września o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie, aby wspólnie z członkiniami Dyskusyjnego Klubu Książki odczytać fragmenty „Przedwiośnia". W programie są również konkursy i zagadki literackie związane z autorem i jego twórczością.
Wspólne czytanie książki Żeromskiego odbędzie się także w Bibliotece Chylonia „pod Żabką” (ul. Kartuska 20 B) 8 września w godz. 12.00-14.00.
8 września przypada również Światowy Dzień Mukowiscydozy. Z tej okazji Biblioteka Chylonia „pod Żabką” (ul. Kartuska 20B) zaprasza na godz. 12.00 dzieci na krótką prezentację o tej nieuleczalnej chorobie.
W programie także zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy wykonają motylki – symbol mukowiscydozy.
Natomiast Biblioteka Oksywie (ul. Podchorążych 10A) zaprasza dzień wcześniej - 7 września o godz. 14.00. W trakcie spotkania rozmowy na temat choroby i jej objawów oraz układanie dużego motyla z nakrętek po butelkach.
Biblioteka Gdynia zaprasza na warsztaty językowe dla różnych grup wiekowych.
W poniedziałki o godz. 17.00 Biblioteka Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3) zaprasza na Small talk: konwersacje po angielsku dla młodzieży i dorosłych a Biblioteka Chylonia „Pod Żabką” (ul. Kartuska 20B) zaprasza osoby dorosłe na zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców.
Natomiast we wtorki o godz. 16.45 w Bibliotece „Pod Żabką” odbywają się zajęcia Hiszpański Junior dla dzieci do lat 9, a w czwartki o godz. 16.00 biblioteka zaprasza na Viva Español!, czyli hiszpański dla młodzieży i dorosłych.
Również w czwartki, o godz. 17.30 biblioteka zaprasza młodzież na podstawowy kurs języka japońskiego z wprowadzeniem pisowni, gramatyki i słownictwa. Aby przybliżyć kulturę japońską każde zajęcia będą tematyczne dotyczące tradycji, literatury, animy, mangi, religii, muzyki. Kurs odbędzie się w języku angielskim.
Szczegółowe informacje o zapisach dostępne w poszczególnych filiach oraz na stronie www.bibliotekagdynia.pl