Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1333 (1033) 2018-08-31 - 2018-09-06

Gdynia planem filmowym

Gdynia na najbliższe tygodnie stanie się „drugim domem” dla ekipy Akson Studio, która realizuje tu zdjęcia do filmu fabularnego „Solid Gold” w reżyserii Jacka Bromskiego. Planem zdjęciowym stał się również Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, który stanowił scenerię dla jednej z kluczowych scen filmu.
PPNT Gdynia pojawi się w filmie, jako budynek banku. Fabuła sensacyjno-kryminalnej produkcji w reżyserii Jacka Bromskiego to opowieść o skorumpowanym agencie CBŚ. Za kamerą - Michał Englert. W rolach głównych wystąpią znani polscy aktorzy. m.in.: Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Danuta Stenka i Mateusz Kościukiewicz.
Jacek Bromski zdobył uznanie publiczności i krytyki za wyreżyserowanie m.in. takich tytułów, jak: Kuchnia Polska, To ja, złodziej, Zabij mnie glino, U Pana Boga za piecem, nagradzanych na festiwalach krajowych i zagranicznych.
Pozostała część zdjęć, które potrwają aż do 8 września będzie realizowana w charakterystycznych punktach Gdyni i jej okolic, tj. plaża w Orłowie, bulwar nadmorski czy skwer Kościuszki.