Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1333 (1033) 2018-08-31 - 2018-09-06

Jedź z Gdynią - jesień na dwóch kółkach

Od 1 września startuje Ogólnopolska Gra Rowerowa, w której miasta będą rywalizować w systematycznym wykorzystywaniu roweru w codziennych podróżach. Gra jest organizowana przez Asante Bikes w partnerstwie z Gdynią, Gdańskiem, Sopotem oraz Tczewem. W Gdyni kampania odbędzie się pod hasłem „Jedź z Gdynią”. Swoje drużyny i firmy zapisywać można już teraz.
Celem kampanii jest zmotywowanie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze w miesiącach jesiennych. Wygrywają ci, którzy zdobędą jak największą liczbę punktów w ramach codziennych podróży rowerowych przebytych od 1 września do 31 października 2018 roku.
Zmagania uczestników będą widoczne na bieżąco w aplikacji, w formie rankingów, ale również na dedykowanej stronie www.grarowerowa.pl. Oprócz zabawy dowiemy się między innymi, jak bardzo jesteśmy ekologiczni – o ile ograniczyliśmy emisję CO2 oraz jakimi trasami jeżdżą rowerzyści, co pomoże w planowaniu nowych dróg rowerowych.
„Jedź z Gdynią” będzie w sposób szczególny promować w naszym mieście regularne, codzienne dojazdy rowerem do pracy i z powrotem. Po zakończeniu rywalizacji nagrodzeni zostaną najlepsi uczestnicy, którzy wykażą się największą wytrwałością.
W grze do punktacji liczą się wszystkie kilometry z trasy przejazdu, pod warunkiem, że ten zaczyna lub kończy się w Gdyni. Można rozpocząć swoją podróż np. w Pruszczu Gdańskim i zakończyć w Gdyni – otrzymamy punkty za wszystkie przejechane kilometry.
Aby ułatwić promocję kampanii wśród pracowników firm i uczelni można odbierać materiały promocyjne – plakaty w siedzibie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni, przy ulicy 10 Lutego 24, w pokoju 317, na 3 piętrze, w godzinach: poniedziałek - piątek 8.00-16.00.
Rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.GraRowerowa.pl.
Więcej informacji na https://www.facebook.com/grarowerowa/, https://www.grarowerowa.pl/.