1333 (1033) 2018-08-31 - 2018-09-06

Jesteś mamą, mieszkasz w Gdyni - zgłoś się do projektu „Gdyński BiznesMam”

Jesteś mamą, mieszkasz w Gdyni i myślisz o założeniu własnej firmy? Zgłoś się do projektu „Gdyński BiznesMam”. Jego piąta edycja wystartuje już 12 września. W jego ramach uczestniczki wezmą udział w merytorycznych i praktycznych warsztatach i spotkaniach. Zgłoszenia do udziału w projekcie będą przyjmowane od 30 sierpnia do 10 września.
„Gdyński BiznesMam” to projekt skierowany do kobiet, które wychowują małe dziecko, ale jednocześnie chciałyby wrócić na rynek pracy. Otwarcie własnego biznesu pozwala pogodzić aktywność zawodową z rolą matki. I właśnie w tym ma pomóc ten program. Jego celem jest zachęcenie gdyńskich mam do działania i ukształtowania pomysłu na własną firmę.
Uczestniczki projektu poznają m.in.: tajniki skutecznej komunikacji czy efektywnego szukania klienta i pracownika. Wiedzę zdobędą podczas ośmiu spotkań warsztatowych. Dowiedzą się tam o tym, jak prowadzić działalność gospodarczą, nauczą się podstaw marketingu, dress code’u, jak promować swój biznes w social mediach czy jak skutecznie rekrutować. Poznają też historie kobiet, które brały udział w poprzednich edycjach projektu. Podczas spotkania „case study” usłyszą, jakie firmy prowadzą BiznesMamy i jak osiągnęły sukces. Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu – od 12 września do 30 października. Zajęcia poprowadzą m.in.: psychologowie, trenerzy i doradcy biznesowi, przedsiębiorcy-praktycy oraz wizażystka.
W projekcie mogą wziąć udział niepracujące mamy, które mieszkają w Gdyni i mają przynajmniej jedno dziecko w wieku do 6 lat. Uczestniczki mogą przebywać na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Podczas spotkań przedsiębiorczym mamom może towarzyszyć tylko jedno dziecko – w wieku do 2 lat. Opiekę nad nim sprawuje rodzic.
Zainteresowane uczestnictwem w projekcie mamy mogą się zgłaszać do 10 września do godz. 12.00. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na portalu evenea.pl. Trzeba w nim podać swoje dane, opisać aktualną sytuację zawodową, uzasadnić, dlaczego chce się wziąć udział w projekcie oraz jakiego typu działalność gospodarczą chce się prowadzić.
Spośród zgłoszeń wybranych zostanie 15 mam, które zakwalifikują się do projektu. Kobiety przystępujące do projektu zgłaszają się na wszystkie z proponowanych warsztatów.Dzięki temu zwiększą efektywność spotkań i stworzą spójną grupę przedsiębiorczych mam, które mają jeden cel – otwarcie własnej firmy.
Udział w projekcie jest bezpłatny!
Szczegóły znajdują się na stronie internetowej projektu http://www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl/gdynia-przedsiebiorcza/gdynski-biznesmam/gdynski-biznesmam-5/.