1333 (1033) 2018-08-31 - 2018-09-06

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Na ekrany wchodzi kolejny film fabularny poświęcony losom polskich lotników podczas II Wojny Światowej. W Gdyńskim Centrum Filmowym można oglądać „Dywizjon 303. Historię prawdziwą”. Niespodzianką dla najmłodszych (i nie tylko!) jest produkcja Disneya o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.
Po niedawnej premierze filmu „303. Bitwa o Anglię”, z Marcinem Dorocińskim w jednej z głównych ról, w repertuarze Kina Studyjnego GCF jest już film oparty na bestsellerze Arkadego Fiedlera – „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Film, podobnie jak książka, opowiada o perypetiach polskich asów przestworzy. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stali się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii stworzyli elitarną jednostkę, Dywizjon 303.
Warto wybrać się również na „Lato”, film w reżyserii jednego z najbardziej cenionych rosyjskich reżyserów filmowych i teatralnych, Kiryła Serebrennikowa. To rozgrywająca się w 1981 roku w Leningradzie, inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, pełna pozytywnej energii opowieść o wolności i rewolucji, której ogień rozpala rock.
Jedną z bardziej oczekiwanych premier filmowych tego tygodnia jest kostiumowa produkcja pt. „Zama”. Tytułowy bohater Diego de Zama to zarządca rezydujący na peryferiach XVIII-wiecznej hiszpańskiej kolonii. Żyje w stanie ciągłego oczekiwania na awans, pragnie wykazać się przed mocodawcami. Wypatrując przyszłości, nie dostrzega jednak wartości tego, co dzieje się wokół niego. Tropikalny upał i wilgoć szybko demaskują pustkę przywiezionych z Europy norm.
Niespodzianką dla całych rodzin, na koniec wakacji, jest premiera filmu „Krzysiu, gdzie jesteś?”. Bohater ukochanych książeczek z dzieciństwa, Krzyś, jest już dorosły i znajduje się na życiowym zakręcie. Z pomocą przyjdą mu: Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek. W przeszłości jego wierni towarzysze ze Stumilowego lasu, którzy wyruszą we wspólną podróż do Londynu, by przypomnieć Krzysiowi magię dzieciństwa.
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF jest dostępny na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 17, 14 i 11 złotych (normalny / ulgowy / grupowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.