Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
1333 (1033) 2018-08-31 - 2018-09-06

Spotkanie z Andrzejem Strumiłło

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na spotkanie z Andrzejem Strumiłłą oraz oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Andrzej Strumiłło. Ilustracje”, które odbędzie się w niedzielę 2.09.2018 r. Rozpoczęcie oprowadzania - godzina 14.00.
Artysta osobiście wprowadzi odbiorców w tajniki swojego warsztatu, a oprowadzanie będzie okraszone licznymi opowieściami z jego życia. Będzie to jedyna w swoim rodzaju okazja na wyjątkowe spotkanie z ponadczasową sztuką Andrzeja Strumiłły i zarazem finisaż wystawy.
Kuratorzy – dr Jacek Friedrich oraz dr Anna Śliwa – zaprezentują kilkadziesiąt oryginalnych projektów ilustracji z kolekcji własnej autora, a także ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Suwałkach i Słowackiej Narodowej Galerii w Bratysławie.