1335 (1035) 2018-09-14 - 2018-09-20

Akcja SPRZĄTAMY TO

W dniach 21-23 września po raz 25. wystartuje w Gdyni akcja SPRZĄTAMY TO. Każdego roku w trzeci weekend września sprząta cały świat. Dzięki zaplanowanym przez Wydział Środowiska aktywnościom, każdy ma szansę dołączyć i wspólnie z innymi przyczynić się do uporządkowania okolicy, w której mieszkamy.
Pierwszy etap akcji odbędzie się w piątek 21.09 w szkołach, a w niedzielę 23.09 do sprzątania zostaną zaproszeni wszyscy mieszkańcy.
– Rokrocznie w akcji Sprzątania Gdyni bierze udział ponad 50 szkół. Poza tonami śmieci zebranymi przez uczniów, wielką korzyścią jest, przede wszystkim, rosnąca odpowiedzialność za czystość otoczenia – mówi Dorota Marszałek-Jalowska, Kierownik Referatu Ekorozwoju. – W tym roku pragniemy zainteresować akcją wszystkich mieszkańców Gdyni i razem pracować na kolejne „eko-sukcesy” naszego miasta.
Wspólne sprzątanie to okazja do uwrażliwienia wszystkich na dbałość o otoczenie, ale także doskonały pretekst do integracji z sąsiadami. W trzech miejscach w Gdyni zostaną wyznaczone specjalne strefy „TO TU”, w których będzie można pobrać worki oraz rękawice. Na wszystkich uczestników zaangażowanych w akcję czekać tam będą: ciepły posiłek, warsztaty z upcyklingu, konsultacje ekologiczne, stanowisko bookcrossingu i wiele innych atrakcji.
Za wypełniony odpadami worek każdy uczestnik akcji będzie mógł odebrać ekologiczny gadżet oraz kupon umożliwiający udział w konkursie, w którym do wygrania będą elektryczne deskorolki.
Stefy „TO TU” dostępne będą 23 września w godz. 11.00-16.00 w wyznaczonych miejscach: Oksywie (za sklepem „Biedronka”), Karwiny (na terenie ZSP nr 4, ul. Chwaszczyńska 26), Chwarzno Wiczlino (przy pętli „Chwarzno Sokółka”).
Więcej informacji o akcji na stronie wyrzucam.to.